banner32

Yamanevler Ortaokulu Başarılı Çalışmalarını Sürdürüyor

Ümraniye'nin en eski ve deneyimli eğitim kurumlarından Ümraniye Yamanevler Ortaokulu başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Yamanevler Ortaokulu Başarılı Çalışmalarını Sürdürüyor

Okul Müdürü Rumeysa İldeniz, Okul Aile Birliği Başkanı Ercan Uygur, Rana Pazarlı ve Yasemin  Dalcı öncülüğünde gerçekleşen etkinlikler beğeniyle izlendi. 

​​​​"UKELELEM ELİMDE TÜRKÜM DİLİMDE'

Okul Müdürü Rumeysa İldeniz;" 81 ilin sadece 8 ilinde, İstanbul'da 39 ilçe içerisinde sadece Ümraniye Yamanevler Ortaokulunda Romanya'nın da ortaklığı ile yürütülen etwinning ‘UKELELEM ELİMDE TÜRKÜM DİLİMDE‘ projesi ile okul öncesi dönemdeki çocuklarımıza kültürümüzü oluşturan türkülerimizi öğreterek, Milli manevi değerlerimizi tanıtmayı amaçlanmakta, aynı zamanda her çocuğun ukuleleriyle enstrümanı çalması sağlanmaktadır. Okulöncesi öğretmeni Yasemin Dalcı’nın rehberliğinde yürütülen proje kapsamında 18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitlerimizin anısına miniklerimiz Çanakkale türküsünü Ukeleleriyle seslendirdiler. Yamanevleri ortaokulu müdürü Rumeysa İldeniz, okul -aile birliği başkanı Ercan Uygur ve Rana Pazarlı hanımın katkılarıyla 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma programı gerçekleştirildi. Proje dönem sonuna kadar sürecek, miniklerimiz türkülerimizle buluşmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

​​​​​

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2022, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER