Anadolu’nun Kalbi İstanbul'da atacak

Yiğidin harman olduğu yer Yozgat tanıtım günleri Yenikapı da başlıyor.

Anadolu’nun Kalbi İstanbul'da atacak

Yerel lezzetlerin ve kültürlerin buluşacağı etkinliğe Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ olmak üzere çok sayıda tanınmış simanın katılımıyla gerçekleşiyor.

Yozgat Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Deniz’in gazetemiz aracılığıyla yaptığı açıklamada; “bu yıl ilkini düzenlediğimiz Yozgat Tanıtım Günleri Etkinliğini ilerleyen dönemlerde geleneksel hale getireceğiz. Yozgat Konfederasyonu olarak Yozgat kültürünü ve bu kültürün yaşatılmasını çok önemsiyoruz. Bizi diri tutan en önemli hususlardan birisi her şart ve koşulda yaşatmaya çalıştığımız bu kültürdür. Onu yaşatalım ki bizler yaşayalım. Nesillerimiz yaşasın. Yozgat Konfederasyonu olarak yöremize ait unutulmaya yüz tutmuş, her nesil geçişinde bir kısmını kaybettiğimiz kültürel özelliklerimizi bu etkinlikte hatırlayacağız ve katılımcılara hatırlatacağız. Yozgat’ımıza yakışır nitelikteki bu görkemli etkinliğimizde her şey yerel ve her şey Yozgat’a ait. Kısacası etkinlikte her şey buram buram Yozgat kokacak.”

Deniz; “Yozgat Konfederasyonu olarak en büyük misyonlarımızdan biri farkındalık bilincine sahip olmaktır. Yozgat’ı farkındalık bilinci ile tanıtacağız, yine bu bilinç ile anlamlandıracağız ve anlatacağız. Bu farkındalık aslında zihniyet dönüşümüdür. Öte yandan organizasyona verdikleri destek için Yozgat Valiliği’ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesine, Yozgat Belediyesine, Konfederasyon Yönetimi Kurulu Üyelerine ve ilgili komisyonlarıma teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER