banner22

Beykoz Anadolu Lisesinde Neler Oluyor

Büyük bir kaosun yaşandığı Beykoz Anadolu Lisesinde, yüklenici firma Butik Konfeksiyon Limited Şirketi, yetkililerin vurdum duymazlığı ve duyarsızlığı yüzünden çok büyük zarara uğratıldı.

Beykoz Anadolu Lisesinde Neler Oluyor

46 dönüm arazi içerisinde bulunan okul arsasında, İstanbul Valiliği İl Milli Egitim Müdürlüğü ile anlaşarak yap işlet devret modeli kapsamında 5 yıllığına kiraladı.

Yüklenici firma Butik Konfeksiyon Limidet Şirketi, Milli Egitim Müdürlüğü ille yaptığı anlaşma doğrultusunda, 400 personelin çalıştıgı bir konfeksiyon atölyesi yaptı. Ancak 5 yıl anlaşma olmasına rağmen il Milli Egitim Müdürlüğü tarafından 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde sözleşmeyi fes ederek okul yerini, 5 yıl anlaşması bulunan işletmeden geri aldı. Ancak anlaşma gereği, geri ödenmesi gereken parayı bir türlü ödenmedi. Bunun üzerine 400 kişi çalıştıran Butik Konfeksiyon Şirketi zor günler geçirerek iflasın eşliğine gelerek büyük ekonomik kayıplar verdi.

MEB ZARARI KARŞILAYAMAYINCA İCRA TAKİBİ BAŞLATILDI

Butik Konfeksiyon adlı kiracı firmanın okulun bodrum katını 5 yıllığına kiraladığı, ancak İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okula ve firmaya ihtarname yollaması sonucu 8,5 ayın sonunda firmanın okulu boşalttığı belirtildi. Firmanın olayı mahkemeye taşımasının ardından mahkemenin firmayı haklı bulduğu ve firmanın Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) zararı karşılamasını talep ettiği ifade edildi. MEB'in borcu ödeyememesi üzerine okula icra takibi başlattığı bildirildi.

Uzun süren hukuk mücadelesinin ardından, Butik Konfeksiyon işletmesi davayı kazanmasına rağmen parasını halen alamadı.  Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan şirket yetkilisi Erkan Ceyhan; ”Adalet sistemimiz maalesef çok yavaş işliyor. Şirket olarak yıllardır çok büyük zorluklar yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Mağduriyetimizin bir an önce giderilmesi ve adaletin yerine bulması için buradan tüm ilgili ve yetkili mercilerine sesleniyorum. Artık daha  fazla gecikmeden, hakkımızın bir an önce ödenmesini talep ediyorum” dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER