GENÇ YOZGATLILAR GENÇLİK ZİRVESİNDE BULUŞTU

Kurulduğundan beri yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren ve başarılı çalışmalarını aralıksız sürdüren Genç Yozgatlılar Derneği yine bir ilke imza attı.

GENÇ YOZGATLILAR GENÇLİK ZİRVESİNDE BULUŞTU

Kurulduğundan beri yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren ve başarılı çalışmalarını aralıksız sürdüren Genç Yozgatlılar Derneği yine bir ilke imza attı.

İstanbul’da faaliyet gösteren Genç Yozgatlılar Derneği, Fatih Levni Hotel'de düzenlediği gençlik zirvesine Yozgatlı öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 Tamamen siyasetin dışında ülkemizin geçmiş tarihine ve geleceğin Türkiye’sinin konuşulduğu Gençlik Zirvesine deneyimli eski siyasetçi ve maliye eski bakanı Lütfullah Kayalar, yine İstanbul’un yakından tanıdığı Hukukçu Avukat Satılmış Şahin, Türkiye Hakimler ve Savcılar Genel Sekreteri Seyfi Han ve Gençlik Zirvesine kapılarını açan ve zirvenin gerçekleşmesi için yoğun çaba sarf eden Levni Hotelleri'nin sahibi ve Yozgatlı İş İnsanı Aydın Karacabey konuşmacı olarak katıldı.  Son derece samimi ve verimli bir ortamda gerçekleşen gençlik zirvesine yüzden fazla İstanbul Hukuk Fakültesi öğrencisinin katıldığı zirvede öğrenciler sordu, konuşmacılar cevaplandırdı.

CUMHURİYET TARİHİNE IŞIK TUTAN KONUŞMALAR YAPILDI

Oldukça önemli ve tarihi konuların konuşulduğu zirvede Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca cumhuriyet hükumetlerinin ülkemize yaptığı ve yapamadığı hizmetler olmak üzere cumhuriyet tarihinin 100 yılı masaya yatırıldı.

Birbirinden değerli tarihi bilgileri güçlü konusunda uzman konuşmacıların konuk olduğu öğrenci zirvesinde hukukçu öğrencilerle anlamlı ve son derece verimli bir zirve gerçekleştirdi.   Genç Yozgatlılar Derneği Başkanı Yasin Murat'ın açılış konuşmasıyla başlayan öğrenci zirvesinde Yasin Murat; “Tarihimizi Örfümüzü gelenek ve göreneklerimizi yaşamak ve yaşatmak için değerli büyüklerimizle birlikte bu tür toplantılarımız devam edecektir” dedi.

KONUŞMACILARA PLAKET TAKDİMİ YAPILDI

Program bitiminde konuşmacılara ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür eden Genç Yozgatlılar Derneği Başkanı Yasin Murat ardından dernek adına konuşmacılara plaket takdiminde bulundu. Zirvenin sonunda gerçekleşen plaket Takdiminde Maliye Eski Bakanı Lütfullah Kayalar'ın plaketini Genç Yozgatlılar Derneği Başkanı  Yasin Murat takdim ederken deneyimli Siyasetçi  Eski Bakan  Lütfullah Kayalara katkılarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra dernek yöneticileri konuşmacılardan Avukat Satılmış Şahin 'e Hakimler ve Savcılar Genel Sekreteri Seyfi Han'a ve zirveye ev sahipliği yapan Levni Otellerinin sahibi iş insanı Aydın Karacabey'e teşekkür plaketi taktim edildikten sonra çekilen hatıra fotoğrafları ile öğrenci zirvesi son buldu.


 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2022, 21:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat Ülkü
Kürşat Ülkü - 11 ay Önce

Emre daştan başkanıda görmek isterdik ama göremedik yaşın başkanın gerisinde kalıyor

SIRADAKİ HABER