VALİ YERLİKAYA, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE ŞEHİT POLİSİN KIZI KÜBRA ÖĞRETMENİ MİSAFİR ETTİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Van'da PKK'lı teröristlerin bombalı tuzağı sonucu şehit olan Polis Memuru Ferhat Arslan'ın kızı öğretmen Kübra Nur Yıldırım ve ailesini ağırladı.

VALİ YERLİKAYA, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE ŞEHİT POLİSİN KIZI KÜBRA ÖĞRETMENİ MİSAFİR ETTİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla çok anlamlı misafirleri vardı. 10 Mayıs 2016 tarihinde Van’da PKK'lı teröristlerin bombalı tuzağı sonucu şehit olan Ferhat Arslan'ın kızı ortaokul öğretmeni Kübra Nur Yıldırım ve ailesi İstanbul Valiliği’nin misafiri olarak İstanbul’a gelirken, Vali Yerlikaya’yı ziyaret ettiler.

Valilik makamında gerçekleşen görüşmede, Kübra öğretmen meslek hayatının ilk günü yaşadığı duygu dolu olayı anlattı. Babasının kendisini öğretmen olarak görmeyi çok istediğini söyleyen Yıldırım, “Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliğini kazandığımda çocuklar gibi sevindi. Bana, ‘En büyük hayalim, öğretmen olarak atandığını görmek ve ilk gününde sınıfta en arka sıraya oturarak seni dinlemek’ demişti. Ben de ‘Kim bilir nereye tayin olacağım, izin alıp nasıl geleceksin babacağım?’ dediğimde ‘Allah büyük’ dedi. Babam şehit olduktan birkaç ay sonra Van’da ilk tayin olduğum okuluma gittim. Sınıfıma girdiğimde çok heyecanlıydım. Sınıf listesinden isimleri okuyor, öğrencilerle tanışıyordum. Birden listede Ferhat ismini gördüm. Soyadına baktım Arslan yazıyordu. Gözlerime inanamadım babamın ismi ve soy ismiyle aynıydı. O an büyük şok yaşadım. ‘Ferhat Arslan burada mı?’ diye sordum. En arka sıradan bir el kalktı, ‘Buradayım öğretmenim’ dedi. Benim için çok mucizevi bir olaydı. Bakara Suresi’nde bahsedilen ‘Siz onlara ölü demeyiniz, onlar ölü değillerdir ama siz bunu anlayamazsınız’ ayeti aklıma geldi.”

Vali Yerlikaya, Kübra Öğretmenin 10 aylık bebeği Osman Batur ve ailesiyle de yakından ilgilenerek görüşme sonrasında sosyal medya hesaplarından Kübra Öğretmenin röportajını paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2022, 23:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER