İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu’ndan Sert Tepki

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddete tepki göstererek, “Ben kabullenemiyorum sağlıktaki şiddeti. Sağlık ordumuza en küçük bir şiddeti sıfır toleransla karşılamamız gerekiyor. Bunu sadece sağlıkçılar olarak başaramayız, sağlık çalışanlarına tüm vatandaşlarımız sahip çıksın” dedi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu’ndan Sert Tepki

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, sağlıkçılara yönelik şiddet olaylarına ilişkin konuştu. Toplumun hiçbir noktasında şiddetin kabul edilemez olduğunu ifade eden Memişoğlu, tüm vatandaşların sağlıkçılara sahip çıkması gerektiğini belirtti. 

Memişoğlu, Almanya’da çok sayıda kişiye tarihi geçmiş aşı uygulandığının ortaya çıkmasının ardından zaman zaman İstanbul’da da gündeme gelen tarihi geçmiş aşı iddialarına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki gösteren Memişoğlu, “Bu ülke sağlık hizmetleri, sağlık çalışanları anlamında çok iyi yerlerde ve vatandaşlarımızın bunun bilincinde olduğunu gördüğümüz için de memnunum. Sağlık çalışanlarına bütün vatandaşlarımız sahip çıksın. Biz sağlıkta sıfır toleransı uygulamak ve bunu sahiplenmek zorundayız. Çünkü gerçekten bu ülkedeki bütün insanlar bugün dünyadaki en iyi hizmetlerden faydalanabiliyorlar. Ben kabullenemiyorum sağlıktaki şiddeti, bütün sağlıkçılar insanları tedavi etmek, şifa vermek için çabalıyoruz. Bunu açıklayamıyorum bir hekim olarak, bir yönetici değil hekim olarak. Çünkü sağlık öyle zor bulunan bir şey ki, sağlıkçı da öyle. Bugün hekimlerimizi mutlu etmemiz lazım, bugün bu kadar savaşın göbeğinde olan ki Covid müthiş bir savaştı ve başarılı olan insan gücümüze sağlık ordumuza en küçük bir şiddeti sıfır toleransla karşılamamız gerekiyor. Bunu sadece sağlıkçılar olarak başaramayız. Bunu bütün vatandaşların, bütün kurumların sahiplenmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2022, 22:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER