ÜMRANİYE BELEDİYESİ GEBELİK OKULUNDA GÜVENLİ ANNELİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Ümraniye Belediyesi’nin bilinçli gebelik ve annelik için hayata geçirdiği Gebelik Okulu’nda eğitimler devam ediyor.

ÜMRANİYE BELEDİYESİ GEBELİK OKULUNDA GÜVENLİ ANNELİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Anne adayları alanında uzman doktorlar, hemşireler, diyetisyen ve fizyoterapist tarafından gebelik ve doğum süreci, bebek bakımı ve çocuk sağlığı gibi pek çok konuda eğitimler alıyor.

Ümraniye Belediyesi, anne ve baba olma sürecinde kişileri yalnız bırakmıyor. Gebe Okulu projesiyle, gebelik süresince anne-baba adaylarının mutluluğunu paylaşan, konuyla ilgili endişelerini azaltan ve sorularına yanıt bulan bir çalışma yürütülüyor. Gebelik Okulu’nda; bireylerin kendilerini anne ve babalığa hazır hissetmelerini sağlamak ve eşlerin arasında güçlü ilişkiler oluşturmak, anne adayına doğum eylemiyle baş etmeyi öğretip olumlu bir doğum deneyimi kazandırabilmek, doğum şekline karar vermek konusunda kişinin kendisini güçlü hissetmesini sağlamak, anneye bebek bakımına yönelik beceriler kazandırmak, gebenin doğum sonrası dönemde rahat bir lohusalık geçirmesini sağlamak gibi konular anlatılıyor. Ayrıca gebelikte tehlike belirtileri ve doğum sonrası gebelikten korunma gibi konulardan da işleniyor.

1 gün süren eğitimlerde; Gebelik ve Doğum Süreci, Gebelikte ve Emzirme Döneminde Beslenme, Gebelik ve Doğum Sürecinde Faydalı Egzersizler, Doğum Çantasının Hazırlanması, Doğum Sonu Hastane Odasındaki Süreç, Lohusalık Süreci, Bebek Bakımı Uygulama ve Emzirme gibi konular anlatılıyor. Eğitimin ardından sertifikalarını alan katılımcılara, Ümraniye Belediyesi tarafından içerisinde yeni doğan kullanımına uygun set ve çanta, Medipol Çamlıca Hastanesi’nin Kadın Doğum Polikliniği’nde geçerli olacak %5 indirim hakkı veriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER