TÜSEKON Başkanı Nusret Türker 2022 Yılı Çalışmalarını Anlattı

Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu Başkanı Nusret Türker 2022 yılında yaptıkları faaliyetleri gazetemiz Metropol Haber ile paylaştı.

TÜSEKON Başkanı Nusret Türker 2022 Yılı Çalışmalarını Anlattı

Kısa adı TÜSEKON olan Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonunun 4. Olağan Genel Kurulunda Türkiye’nin 81 ilinden Ankara’ya gelen delegelerin katılımlarıyla geçtiğimiz yıl 21 Eylül günü başkan seçilen Tümbay Sürücü Kursları Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Türker 2022 yılında TÜSEKON ile yaptıkları faaliyetleri gazetemiz Metropol Haber’e aktardı.

Başarılı başkan, Türkiye’nin 81 ilindeki sürücü kursları yöneticileri ile bir araya gelmek için gitmediği il kalmadı. Türkiye’deki sürücü kursu sahiplerinin sorunlarıyla yakından ilgilenip çözüm yolları arayan Başkan Türker, herkesin kalbini kazanmayı kısa sürede başardı.

“Birçok ilde sektörle ilgili sorunlara çözüm yolları aradık”

Göreve gelir gelmez TÜSEKON için çalışmalar başlayan Başkan Nusret Türker ve icra kurulu üyeleri, geleneksel Antalya çalıştayı için davet ziyaretlerinde bulundular. Başkan Türker konu hakkında “ ilk olarak Van, Hakkâri, Tokat, İstanbul ve Ankara önemli ziyaretlerde bulunarak sektörle ilgili çalışmalar yürüttük. Ardından Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İnan ile Ölçme, Değerlendirme Ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Murat İlikhan’ı ziyaret ederek Kasım 2022 de yapılan geleneksel Antalya çalıştayına davet ettik. Ardından eski başbakan yardımcılarımızdan TBMM Milli Eğitim Gençlik Ve Spor Komisyonu Başkanı ve Ankara milletvekilimiz Emrullah İşler’i ve Milli Eğitim Bakan Yardımcılarımızdan Orhan Erdem’i, yine milli eğitim bakan yardımcımız Nazif Yılmazı ziyaret ederek çalıştayımıza davet ettik.

Birçok ilde ziyaretler gerçekleştirdiğini belirten Başkan Türker, “Elâzığ’da DASDEF genişletilmiş bölge toplantısı ve genel kurulunda davet edildik. Burada Elâzığ sürücü kursları ile bir araya gelerek taban fiyat birlikteliği için görüşmeler yaptık. Ardından Elazığ Ticaret Odası ve Elâzığ Belediye Başkanlığını ziyaret ederek ilimizin sınav alanına bir tesis yapılması konusunda söz aldık. Elâzığ 23 tv kanalında Görüş Alanı adlı programa çıktım. Programda sektör hakkında sorunlar beklentiler ve çözüm yollarına dair detaylı açıklamalarda bulundum.

“Birçok ilde önemli ziyaretlerde bulunarak meslektaşlarımızla istişarelerde bulunduk”

Geçtiğimiz aralık ayında TÜSEKON Onursal Başkanımız İsmail Yılmaz, İSKEF Başkanımız Murat Tekin ile BASKEF Başkanımız Mehmet Dağdelen ile birlikte İzmir, Aydın, Efeler, Kuşadası, Söke milli eğitim müdürlerimizi ziyaret ettik.

Son olarak bu ay içerisinde önce Kars’a gidip birçok ziyaret gerçekleştirdikten sonra Gaskef başkanımız Mansur Yılmaz ile birlikte Mardin İl Emniyet Müdürünü ziyaret ettik ardından Mardin’de faaliyet gösteren sürücü kursu yöneticileri ile bir araya geldik. Oradan Siirt’e geçerek Siirt derneğimizin genel kuruluna katışım sağladık. Ardından Samsun, Mersin, Adıyaman’da da birçok ziyarette bulunduk.” diyerek sözlerini noktaladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER