banner22

Ak Parti Üsküdar Teşkilatında Erdem Demir Dönemi

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un da katılımıyla 7. Olağan kongresini Çamlıca Spor Okulu’nda gerçekleştiren Ak Parti Üsküdar Teşkilatı, tek liste halindeki Erdem Demir ve yönetimiyle yeni dönemin startını verdi.

Ak Parti Üsküdar Teşkilatında Erdem Demir Dönemi

ÜSKÜDAR İÇİN İNANDIĞIN YOLDA YÜRÜ 

Ak Parti Üsküdar İlçe Teşkilatı, "Üsküdar İçin İnandığın Yolda Yürü" sloganıyla gerçekleştirdiği 7. Olağan kongreyle Erdem Demir dönemi başlamış oldu.

Kongereye, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya, Vedat Demiröz, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti milletvekilleri ve delegelerin katıldığı kongre, “Üsküdar için inandığın yolda yürü” sloganıyla yapıldı. Kongrede partililere hitap eden AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan büyük bir siyasi lider, bir dünya lideri. Ancak öyle bir döneme giriyoruz ki sadece Erdoğan’ın resminin arkasına sığınarak siyaset yapma devri geride kalmıştır” dedi.

AK Parti Üsküdar 7. Olağan Kongresi’nde konuşan Kurtulmuş, Türkiye’yi en üst seviyelere çıkarmak ve güçlü medeniyeti yeniden ihya ve inşa etmek olduğunu amaçlıyoruz. Türkiye’de iki farklı siyaset yolu var. Bu yollardan biri Genç Türkler, İttihat ve Terakki, Cumhuriyet Halk Fırkası ile bugünkü CHP’ye kadar gelmiş siyasi çizgi. Milletten kopuk, tepeden inmeci, jakoben bir anlayış. Bundan 60 sene evvelki tartışma da hatta 150 sene evvelki tartışmalar da aynı tartışmaydı. Diğer yol ise, milletin inandığı yoldur, milletin istikametidir, millete hizmet yoludur. AK Parti millete hizmet yolunun temsilcisidir” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, AK Parti’nin girdiği her seçimden galip çıkan bir siyasi parti olduğunun altını çizerek sözlerini şöyle tamamladı: “Bu millet aramızdaki sevgi köprüsünü sağlam tuttuğumuz sürece bizim yanımızda olur. Bu millet gerçekten güçlü bir şekilde gönülden gönülle bağ kurduğumuz şekilde bizim yanımızda durur. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan büyük bir siyasi lider, bir dünya lideri. Bunu sadece biz değil söylemiyoruz, dünyanın birçok yerinde söyleniyor. Ancak öyle bir döneme giriyoruz ki sadece Erdoğan’ın resminin arkasına sığınarak siyaset yapma devri geride kalmıştır. Her bir politik aktörümüzün, Erdoğan’ın mücadelesini daha üst seviyelere çıkaracak bir performansının olması lazım. Halkın içinde sürekli bulunması lazım.”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da “Seçimlerde, AK Parti döneminde israf olduğunu söylüyorlardı. Yenikapı’da şovları vardı biliyorsunuz, araçları çekip şov yapmaya çalıştılar günlerce. Halbuki biz, kendi büyükşehrimizi iyi yönettiğimizden bir şüphemiz yoktu. Amaçları algı yönetimi ile olayı başka mecralara çekmekti” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER