banner22

AK Parti’de Yeni Dönem İlçe Başkan Adaylarını İl Başkanı Bayram Şenocak Açıkladı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul’da değişim yaşanacak 10 İlçenin başkan adaylarını açıkladı. 

AK Parti’de Yeni Dönem İlçe Başkan Adaylarını İl Başkanı Bayram Şenocak Açıkladı

İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla İstanbul’un 10 ilçesinde gerçekleştirilecek yeni dönemin kongrelerin başkan adaylarını duyurdu. Şenocak açıklamasında adayların, genel merkez ile yapılan istişareler neticesinde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla belirlendiğini duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre; Çekmeköy’de yeni dönem adayı olarak İl Yönetim Kurulu Üyesi Akın İlhan belirlenirken, Ataşehir’e ise  Sancaktepe eski belediye başkanı İsmail Erdem aday gösterildi. Açıklamada Tuzla ilçe başkanlığına Talha Tayfur, Pendik’e Ali Şirin, Maltepe’ye Mehmet Karadeniz ve Kartal’a da Ebubekir Taşyürek gibi isimlerin belirlendiği kaydedildi.

ÇEKMEKÖY’ÜN YENİ İLÇE BAŞKAN ADAYI Av. AKIN İLHAN KİMDİR?

1976 Ordu Fatsa doğumlu olan Av. Akıl İlhan, ilk, orta ve lise tahsilini memleketinde tamamladıktan sonra 1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık yapmakta olan İlhan, bir çok sivil toplum kuruluşunda görevler aldı. İlhan, İstanbul Barosu seçimlerinde, hukukun üstünlüğü platformunun bir dönem yönetim kurulu, bir dönem de disiplin kurulu üyeliği adaylığında bulundu. Siyasi hayatına 2011 yılında Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanlığı’nda başlayan İlhan, seçim işleri birim başkanı, dış ilişkiler birim başkanı, insan hakları birim başkanı, SKM başkanlığı, Çekmeköy İlçe Seçim Kurulu Üyesi ve İlçe İnsan Hakları Kurul Üyesi olarak görev yaptı. İlhan, 6 Mayıs 2018 İstanbul İl kongresinde, il yönetim kurulu üyeliğine seçildi. İlhan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

ATAŞEHİR YENİ DÖNEM DE İSMAİL ERDEM’E EMANET

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Sancaktepe’de iki dönemdir Belediye Başkanlığı yapan İsmail Erdem, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı olarak atandı.

1959 yılında Sivas'ta dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü'nden mezun oldu. 1977 yılında MSP Kadıköy baş müşahidi olarak siyasete atıldı. 1984 yılından itibaren Refah Partisi Kadıköy ilçe teşkilatında, ilçe yönetiminde 2 dönem seçim işleri, 2 dönem teşkilat başkanlığı yaptı. 1991 Genel Seçimlerinde, Refah Partisi'nden İstanbul Milletvekili adayı oldu. Erdem, 1995 - 2001 yılları arasında Refah ve Fazilet Partisi’nde İlçe Başkanlığı görevlerini yürüttü. 1999 Yerel Seçimlerinde 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak yer aldı. 1999 yılında İl Genel Meclisi Üyesi seçildi.

AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte, İl Genel Meclis Grubu'nu kurdu ve Grup Başkanı seçilen İsmail Erdem, 2001 - 2004 yılları arasında AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde 1. Bölge SKM Başkanlığı yaptı.

2004 - 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliği, 2005 - 2009 yılları arasında Encümen Üyeliği görevlerini yürüten Erdem, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde, üç dönem üst üste Sancaktepe Belediye Başkanı seçildi. Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü'nün Onursal Başkanı ve Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesidir. Onursal Başkanı olduğu Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü aynı zamanda, 20.675 sporcu ile Türkiye'nin en fazla lisanslı sporcuya sahip ikinci spor kulübüdür. Erdem, Ensar Vakfı Genel Merkez 1. dönem yönetim kurulu üyesi İstanbul Dostluk Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi, kurucusu olduğu Medeniyet Yolcuları Vakfı'nın Mütevelli Heyeti Başkanı olmasının yanı sıra, Sivas Platformu Başkanlığı ve İstanbul Sivas Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevini yürütüyor.

"Yerel Siyaset ve Belediyecilik" isimli bir kitabı bulunuyor. İsmail Erdem, evli ve dört çocuk babasıdır.

İsmail Erdem, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den İstanbul İli, Ataşehir İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER