Binalı Yıldırım: “Bu hesap yanlış hesaptır”

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Çekmeköy'de 'Biz Anadoluyuz' buluşmasında Sivas, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan ve Iğdırlı vatandaşlarla bir araya geldi.

Binalı Yıldırım: “Bu hesap yanlış hesaptır”

Çekmeköy'de 'Biz Anadoluyuz' buluşmasında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım," İster Alevi ol, ister Sünni ol. Bunlar çok tehlikeli şeyler. Durup dururken hiç de yeri yokken ben Alevi'yim diye ortaya çıkarak kime ne mesaj veriyorsun. Alevi de bizim, Sünni de bizim. Bu hesap yanlış hesaptır. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz" dedi.

"251 KARDEŞİMİZİN ÖLÜMÜNE SEBEP OLAN FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ SANDIĞA GELİYOR"

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım seçimlere çok kısa bir süre kaldığını hatırlatarak, "Önümüzde 9 günümüz var. 14 Mayıs'ta sandığa gideceğiz. 16. seçimimizi yapacağız. Biz 15 seçimi geride bıraktık. 3 Kasım 2002'den beri 15 seçim yaptık. 15 seçimde de sizler milletimiz arkamızda durdu ve her seferinde desteğinizi arttırarak 'yola devam' dediniz. Bu seçim biraz farklı. Ne olacak diyeceksiniz. Yani seçim seçimdir. Ama bu seçim farklı. Neden farklı biliyor musunuz? Bu seçimde ilk defa, ilk defa uğruna on binlerce şehit verdiğimiz bölücü terör örgütü 15 Temmuz'da şehit verdiğimiz 251 kardeşimizin ölümüne sebep olan FETÖ terör örgütü sandığa geliyor. Sandığa ortak oluyor. Bu seçim PKK ve FETÖ terör örgütünü meşrulaştırma seçimidir. Bu seçim, bizim seçimimiz olmaktan çıktı. Bu seçim bölgemizi yeniden şekillendirmeye çalışan, emperyal güçlerin ve onların maşası PKK, YPG, PYD örgütlerinin, FETÖ'nün sahne aldığı bir seçime dönüşmüştür. Hatırlayın Millet İttifakı ben ona menfaat ittifakı diyorum. Niye menfaat ittifakı diyorum. Daha dereyi görmeden paçayı sıvadılar. Bol bol cumhurbaşkanı yardımcılığı dağıtıyorlar. Bol bol bakanlık, Bol bol vekillik dağıtıyorlar. Kimin hakkını kime veriyorlar. Önce bir milletin önüne gelin. Millet sizi seçsin. Ondan sonra bol keseden verirsiniz. Şimdi Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu belli oldu. Ama belli olması için 21 ay yuvarlak masa etrafında dolandı durdular. Sonunda baktı dediler ki Kemal Kılıçdaroğlu tek başına olmuyor zayıf kalıyor. 2 tane de belediye başkanını yanına verdiler. Siz bu şehrin belediye başkanını bu şehrin işlerini yapsın, altyapısını yapsın, üst yapısını yapsın, trafiğini çözsün. Verdiği yüzlerce vaadi yerine getirsin diye seçtiniz değil mi? Nerede şimdi bu arkadaş? Sizden izin aldı mı? Anadolu'yu dolaşıyor, Cumhurbaşkanlığı seçim propagandası yapıyor. Bu bir kere neresinden bakarsanız bakın sizin verdiğiniz oylara karşı yapılan bir yanlıştır" dedi.

İlçe Başkanı Av. Akın İlhan; “Destanı Hep Birlikte Yazacağız” 

İlhan; “Cumhur İttifakı ruhuyla hedeflerimizden vazgeçmeden, herkesin kazanacağı bir destanı hep birlikte yazacağız. Bizler birlikte Türkiye’yiz ve geleceğin hayalini de birlikte kuruyoruz. Laf üstüne laf koyanlardan değil, hep taş üstüne taş koyanlardan olduk. Gece-gündüz demeden sahada halkımızla birlikteyiz. Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde devam eden ve bu istikamette yürüyen bir istikrar söz konusudur.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2023, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER