banner22

ÇAKIROĞLU GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Gelecek Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, yerel basın ile buluşmasında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

ÇAKIROĞLU GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Gelecek Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, Ümraniye’de yerel basın ile buluşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çakıroğlu, “Halkımızın bizleri  iktidara taşıyağına inancımız tamdır. Son yerel seçimlerin üzerinden 19 ay geçmesine rağmen Cumhur ittifakın hiç bir gelişme kaydedemediğini görüyoruz. Artık konuşma zamanıdır” dedi. Öte yandan Çakıroğlu, Gelecek Partisi’nin projelerini de paylaştı.

“Türkiye ve Ümraniye’de İktidar Olacağız”

Mevcut iktidara yönelik ağır eleştiriler yönelten Çakıroğlu, “Geçtiğimiz şubat ayında ilçe başkanlığı atamamız yapıldıktan sonra, Ümraniye ilçemizin demografik yapısına uygun şekilde teşkilatımızı oluşturduk. Yönetim kurarken de hiçbir sıkıntı yaşamadık. Şu anda Ümraniyemiz’in yüzde 70’inde teşkilatlanmış durumdayız” dedi.

“İşsizlik, Ekonomik Sıkıntılar ve Zamların Ülkeyi Getirdiği Nokta Ortada”

Özellikle ittifaklar sistemi ile koalisyonlar dönemlerin son bulması iddiasıyla getirilen yeni sistemin ülkeyi tam tersi koalisyonlara mahkum ettiğini kaydeden Başkan Çakıroğlu, “İşsizlik, ekonomik sıkıntılar, zamlar ve şeffaf olmayan yönetim düzeninin ülkeyi getirdiği nokta ortada. Cumhur koalisyonu ülkeyi yönetemiyor. İnandırıcılık kayboldu. Vatandaş, güven ve istikrar arıyor. Değişim zamanı gelmiştir” şeklinde konuştu.

Çakıroğlu’nun Ümraniye’ye İlişkin Açıklamaları

Kendisinin de bir süre belediye başkan yardımcılığı ve bugünkü iktidar partisinin ilçe başkanlığını yaptığı Ümraniye’ye ilişkin de konuşan Çakıroğlu, “750 bin nüfuslu Ümraniyenin hizmetler noktasında eksiklikler olduğunu görüyoruz. Örneğin Kazım Karabekir bölgesine, orada yaşanan imar sorunu hala çözülebilmiş değil. 2018 yılındaki Ak Parti kongresinde konuşan Sayın Cumhurbaşkanımız, Karabekir bölgesi halkına seslenerek, ‘Pazartesi günü gidin ruhsat başvurunuzu yapın’ demişti. Hani nerde? Neden o bölgenin insanı hala imar sıkıntısı yaşıyor. Beklenen büyük depremde bu bölgelerde yaşanacak can ve mal kayıplarının vebali Ümraniye Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve mevcut iktidarın boynunadır” dedi.

Gelecek Partisi’nin projeleri hakkında konuşan Gelecek Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, “Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun da dediği gibi, Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Gelecek Partisi, teşkilatlanmasını kanuni anlamda tamamladı. 1 Kasım’da da Ankara’da büyük kongresini yapacak. Biz Gelecek Partisi olarak hem Ümraniye’de hem de Türkiye’de iktidara talibiz. Gelecek Partisi iktidarında, tarafsız ve bağımsız yargı gelecek. Hakimlerin, savcıların kimseden emir almadığı, hukukun üstün olduğu bir yargı gelecek. Mülakatı kaldıracağız. Liyakat esaslı bir devlet yönetimini getireceğiz. Torpil, adam kayırma, nepotizm yok olacak. Siyasi Etik Kanunu, Şeffaflık Yasası’nı çıkaracağız. Kamu İhale Kanunu ve İmar Kanunu’nun düzenlenmesini yaparak birilerinin kısa yoldan köşeyi dönmesinin önüne geçeceğiz. Güçlendirilmiş parlamenter sistem gelecek. Asgari ücretten vergi kalkacak. EYT sorununa hakkaniyetli bir çözüm gelecek. Dışlayıcı değil kapsayıcı bir siyaset anlayışı ile ülkemize hizmet edeceğiz” şeklinde görüş bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER