banner32

Çekmeköy'de İYİ Partili Türkkan’a tepki yürüyüşü

Çekmeköy Madenler meydanın’da Şehit yakınları ve gazilerden Lütfü Türkkan’a tepki, 15 Temmuz Derneği istanbul Şube Başkanı Mehmet Memiş Sidar (Gazi) ile birlikte şehit yakınları ve gaziler, bir şehit yakınına küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ı protesto etti.15 Temmuz Derneği üyeleri ile şehit yakınları ve gaziler, bir şehit yakınına küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ı protesto etti.

Çekmeköy'de İYİ Partili Türkkan’a tepki yürüyüşü

“Türkkan’ın bu saatten sonra edeceği özrü de, milletin vekilliği makamını işgalini de kabul etmiyoruz. ve diyoruz ki; ha dağdaki Karayılan, ha meclisteki Lütfü Türkkan” dedi.

Çekmeköy madenler meydanında 15 Temmuz Derneği İstanbul Şube Başkanı Mehmet Memiş Sidar (Gazi) üyeleri ile birlikte  şehit yakınları ve gaziler, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit İsa Gümren’in yakınına küfür etmesi nedeniyle kalabalık adına 15 Temmuz Gazisi ve 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Üzeyir Civan, ortak basın açıklamasını okudu.

“Genel başkanından bile özür dilerken şehidimizin ailesine özrü bile çok görmüştür”

Türkkan’ın “Vücudu parçalandı, günlerce ayaklarını aradık” diyen bir şehit abisinin feryadına küfürle karşılık verdiğini aktaran Civan, “Suçluyoruz. ‘Testinin içinde ne varsa, o sızar’ demişler. İçi böyle kötülükle dolu birisinin değil vekilliğinden, insanlığından şüphe duyuyoruz. Üstelik Türkkan, dün gece önce küfretmediği yalanını söyleyip, sonra da tepkiler üzerine küfrettiği için özür dilemeye çalışmıştır. Hem yalancı hem de küfürbaz bu şahıs, konuşmasında genel başkanından bile özür dilerken şehidimizin ailesine bir özrü bile çok görmüştür.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 22:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER