banner31

DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr.Erhan Erol Açıklamada Bulundu

DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr.Erhan Erol, “Ne olursa olsun mülteci konumunda bulunanların ülkelerine dönmelerini istiyoruz.

DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr.Erhan Erol Açıklamada Bulundu

DEVA Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı tarafından Ümraniye Millet Bahçesi’nde düzenlenen programda gazetecilerle bir araya gelen DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr.Erhan Erol, ‘Hukuk ve demokrasi güçlenirse ekonomi güçlenir’ dedi.


Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Ümraniye İlçe Başkanlığı tarafından 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Ümraniye Millet Bahçesi’nde bir program düzenlendi. İlk olarak söz alan ev sahibi DEVA Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Hasan Keleş, programlarına katılan gazetecilere teşekkür etti. Keleş, “Hepinizin basın bayramını kutluyor, hayırlı vazifeler diliyorum” dedi. Parti olarak gazetecilerle bir araya gelmelerinin önemine değinen Keleş, DEVA Partisi olarak sık sık basınla bir araya gelmeye çalıştıklarını söyledi.


“Hukuk ve demokrasi güçlenirse ekonomi güçlenir”

‘Türkiye’nin beton sorunu var’ diyen Başkan Erol, İstanbul’un Türkiye’nin genel sorunları altında ezildiğine dikkat çekti. Başkan Erol şunları dile getirdi: “İnşaat dışında bütün alanlardan çekildik. Bir şey üretemiyoruz. Bir şey satamıyoruz. 4-5 ay sonra petrol ve doğalgazda ciddi sorunlar yaşayacağız. Son zamanların en kötü kış ayları bizi bekliyor. İnşallah biz yanılırız. İşsizlik artacak. Türkiye’nin ekonomik riski çok yüksek. Kredi bulursanız da yüksek faizle alabilirsiniz. Hukuk ve demokrasi güçlenirse ekonomi güçlenir.  Ekonominin düzelebilmesi için birinci şart hukuk devletinin hâkim olması ve demokrasinin güçlü olmasıdır. İktisat sosyolojisinde bu bir kuramdır. Bunlar beraber yürürler.”
“Ekonomi ve özgürlüklerin güçlü olduğu yerlerde kültürel farlılıklar gelişmek için bir fırsattır”

DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol’un açıklamaları şöyle:

“Bugün bizi yoran, kısırdöngüye sokan tartışmaları aşmamız için milli geliri yükseltmemiz lazım. Bunu da hukukun üstünlüğü ve ekonomiyle aşabiliriz. Tesettür, dernek, anadilde eğitim her şey tartışılır. Ekonomi ve özgürlüklerin güçlü olduğu yerlerde kültürel farlılıklar gelişmek için bir fırsattır. Ekonominin zayıf ve özgürlüklerin az, hukukun işlemediği yerlerde farklılıklar toplumu ayrıştırmak için kullanılır. Alevi-Sünni olur, şu inanç bu inanç olur. Bunu engellemek için ekonomiyi geliştirmemiz lazım. Ekonomiyi çok iyi bilen bir genel başkanımız var. Ali Bey bu sürecin çok kolay çözülebileceğini söylüyor. DEVA Partisi 3 nedenden dolayı kolay çözülebileceğini söylüyor. Bir, Türkiye’de finans sorunu var. Bankaların alt katlarında kiralık kasa yok. Döviz ve altınla dolu. Bu ülkenin parası. Türkiye’de gereken sermaye var. Önemli olan güveni sağlamak. İkincisi, Dünya’da 2002, 2008 krizlerine göre 10 kat para var. Dolar ve euro var. Yabancı sermaye Türkiye’ye rahat gelebilir. Yeter ki güven ortamı olsun.  Üçüncüsü, 20 yıl evvele göre Türkiye’nin hem alt yapı hem kafa olarak üretim kapasitesi yüksek. Türkiye kendi halkına ve Dünya’ya güven verirse gelişmiş ülkelerin klasik modellerini uygulayacağı anda otomatikman yabancı sermaye gelecek.”

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2022, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER