Gelecek Partisi İstanbul 1. Olağan Kongresi Gerçekleşti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Türkiye ve Türk demokrasisi hiç kimsenin güdümünde olmamıştır ve olmayacaktır.

Gelecek Partisi İstanbul 1. Olağan Kongresi Gerçekleşti

Davutoğlu, Küçükçekmece'deki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen partisinin İstanbul 1. Olağan Kongresi'ne eşi Sare Davutoğlu ile birlikte katıldı. Partinin kuruluş çalışmalarına ilişkin kısa film gösterimi ve Türkiye'nin Renkleri Yedi Bölge Dans gösterisinin ardından İstiklal Marşı okundu.

 “GELECEK PARTİSİ DEMOKRATİK BİR GELECEK İNŞAA ETMEK ÜZERE YOLA ÇIKMIŞTIR”

Gelecek Partisi’nin sürece yönelik her türlü katkıyı vermeye de hazır olduğunun altını çizen Davutoğlu, şöyle konuştu: “Böylesi bir durum karşısında ise muhalefet partilerine çağrıda bulunmak istiyorum. Türkiye’deki demokratik muhalefet ve eleştiri ortamını zan altında bırakan bu haddini bilmez açıklamaya karşı bütün muhalefet partileri en açık ve net tavrı ortak bir metinle göstermelidir. Bu bağlamda, muhalefet liderleri ile doğrudan görüşerek atılması gereken adımları istişare etmeyi planlıyorum. Her iki halde de, Gelecek Partisi olarak en açık ve net tavrı gösterme konusunda Türkiye’deki bütün siyasi partilerle iş birliği yapmaya ve milletimizi ve demokrasimizi koruyacak her türlü adımı atmaya hazırız. Bu bizim için Amerikan mandacılığını reddeden İstiklal Savaşı kahramanlarına ödememiz gereken bir borçtur. Bilinsin ki, Gelecek Partisi bir daha bir ABD Başkanı’nın Türkiye Cumhurbaşkanına ahmak diyemeyeceği veya bir ABD Cumhurbaşkanı adayının Türk demokrasisini kullanılabilecek bir araç gibi göremeyeceği demokratik bir gelecek inşaa etmek üzere yola çıkmıştır.”

İsa Mesih Şahin Güven Tazeledi 


İstanbul 1'inci Olağan Kongresi'nde konuşan Gelecek Partisi  İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin; “Ülke genelinde teşkilatlanmada sona gelinirken kongrelerimiz de hız kesmeden devam ediyor. Bugün itibariyle ülke genelinde 67 İl ve 320 ilçe ataması genel başkanımız tarafından atanmış durumda. Ayrıca Gelecek Partisi olarak ülke genelinde 6 il ve 120’e aşkın ilçede kongrelerimizi yapmış bulunmaktayız. İl ve ilçe kurucu başkanlarımız teşkilatlarıyla birlikte kongre süreçlerini tamamlamış ve tamamlama aşamasına gelmiş durumda. Birbiri ardına gerçekleşen kongreler ile çok yakın bir süre zarfında Türkiye’nin tüm illerinde kongrelerimizi tamamlayıp genel merkez kongremizi gerçekleştirdikten sonra güçlü ve müreffeh Türkiye hayaline bir adım daha yaklaşmış olacak, ülkenin geleceği olarak gücümüze güç katacağız” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2020, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER