banner31

Gelecek Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığından Doğu Türkistan Zulmüne Tepki

Çin’in Doğu Türkistan’da süren insanlık zulmüne karşı imza kampanyası başlatan Gelecek Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı, yaptığı basın açıklamasında ‘zulme sessiz kalma’ diyerek tepki gösterdi.

Gelecek Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığından Doğu Türkistan Zulmüne Tepki

Gelecek Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu; "Çin Devleti, yıllardır işgal ettiği Doğu Türkistan’da sistematik katliamlar gerçekleştirmekte ve insanlık suçu işlediğini söyledi. 

“Binlerce kilometre uzaklarda olsalar bile her an gönlümüzde olan Doğu Türkistanlı kardeşlerimizden yükselen çığlıklarla, yüreklerimiz kor gibi yanmaktadır” diyen Çakıroğlu, “Doğu Türkistan kan gölüne dönmüşken, bu zulme sessiz kalan başta İslam ülkeleri olmak üzere Birleşmiş Milletler, yaşanan bu dramın karşısında kör, sağır ve dilsiz kalmakta, bu hunharca katliamı, bu hayâsızca saldırıyı ve bu alçakça zulmü sadece izlemektedir. Doğu Türkistan kardeşlerimiz toplama kamplarında tecrit altında tutulmakta, türlü işkencelere maruz bırakılmakta, sistematik bir şekilde soykırıma uğramakta ve bu haliyle Çin devleti insanlık suçu işlemektedir. Doğu Türkistan’da akıtılan bu kanı durdurmak, yaşanan insanlık dramına son vermek insanlığın üzerine düşen tarihi bir sorumluluktur. Başta İslam ülkeleri olmak üzere tüm dünya ülkeleri bu konuda derhal toparlanmalı ve bu konuda Çin’e etkin yaptırım uygulamalıdır.  Unutulmamalıdır ki; İletişim çağında bulunduğumuz bu dünyada, her lider dünyadaki bütün masumlardan, dökülen kanlardan, akan gözyaşından, yapılan işkencelerden ve işlenen insanlık suçlarından sorumludur. Gelecek Partisi Doğu Türkistanlı kardeşlerimize yapılan insanlık suçu karşısında sessiz kalmayacak ve bu zulme ortak olmayacaktır” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER