banner37

İstanbul Muhtarlar Federasyonu KKTC'nin Kuruluşunun 38. Yıl Dönümünde Törenlere Katıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluşunun 38. yıl dönümünde İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta ve yönetimi törenlerde yerini aldı.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu KKTC'nin Kuruluşunun 38. Yıl Dönümünde Törenlere Katıldı

Federasyon Başkanı Kadir Delibalta; “Bugün Kıbrıs Türk halkının kurduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 38. kuruluş yıl dönümünde huzurunuzdayız. Kıbrıs Türk halkı Anadolu'da verilen milli mücadeleyi yakından takip etmiş, sizin ve yol arkadaşlarınızın her başarısında Kıbrıs Türk halkı da sevinmiştir. Yoktan var ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti, Kıbrıs Türkleri için umut olmuştur.. Sizlerin Anadolu'da verdiği bağımsızlık mücadelesi Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesine olan inancı artırmıştır. Kıbrıs Türkü geçmişte nasıl bağımsızlığına, toprağına ve egemenliğine sahip çıkmışsa, bugün de o doğrultuda, o azimle, devletimize, toprağımıza ve egemenliğimize sahip çıkmaya devam edecektir" Dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Ziyaret

İstanbul Muhtarlar Federasyonu yönetim kurulunu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Cumhurbaşkanlığı konutunda ağırladı.

Federasyon Başkanı Kadir Delibalta; “İki ülke arasında kurduğumuz gönül köprüsü projemiz ve yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.  Bir saatlik hoş sohbet etme imkânı bulduğumuz bu sıcak sohbet ve ev sahipliğinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a kurumum ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan Kadir Delibalta ve yönetimi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Faiz Sucuoğlu ve İç İşleri Bakanı Kutlu Evren’i ziyaret ederek, federasyon çalışmaları ve iki ülke arasındaki işbirliği ve dostluğa katkı sağlamaya yönelik çalışmalar yapma adına görüş birliğine vardıklarını dile getirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER