banner32

İYİ Parti Halkın İçinden Doğmuş Bir Partidir

İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Gümrük Müşaviri olan Mümin Günler, gazetemize samimi açıklamalarda bulundu.  

İYİ Parti Halkın İçinden Doğmuş Bir Partidir

İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mümin Günler “Kim ne derse desin ve düşünsün, İYİ Parti Türkiye’de önemli bir siyasi boşluğu doldurmuştur.

Türkiye'de dört duvar arasına sıkışmış, yeni arayış içerisine giren bir kitle vardı. Mevcut siyasi partilerden umduğunu bulamayan, mutsuz bir çoğunluk bizleri destekledi. İYİ partinin kurulmasını isteyen tabanın isteklerine karşılık veren partimizin kurucusu ve Genel Başkanımız Meral Akşener, halkımızın isteği dogrultusunda İYİ Partiyi kurdu. Eğer öyle olmasaydı ve tabandan ciddi destek bulmasaydı partimiz ilk seçimlerde 42 Milletvekili çıkartamazdı ve parlamentoya giremezdi. Bu yüzden İYİ Parti kuruluşunun ilk altıncı ayında, parlamentoya başarıyla girmeyi başaran ender siyasi partilerden biri olup, arkasında büyük bir kitle desteğine sahip olmuştur.

Sivil Toplum Kuruluşlarına Önem Veriyoruz

İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mümin Günler, sivil toplum kuruluşlarının önemine değinerek, İstanbul’da faaliyet gösteren STK ve hemşehri derneklerine çağrıda bulundu.

Günler; “Sivil toplum kuruluşlarının siyasi partiler üstü bir kuruluş olduğunu, buradan tekrar dile getirmek istiyorum. Derneklerin ve vakıfların hiç bir kurumun güdümü altına girmemesi gerekir. Tabiki her insanın bir siyasi görüşü vardır. Ancak özümüzü, yöremizi ve genel kültürümüzü yaşatan derneklerimiz, federasyonlarımız ve konfederasyonlarımız siyasete karışmamalı ve gerçek anlamda asli görevini yapmalıdır” diyerek sivil toplum kuruluşlarının taraf olmamaları yönünde çağrısını tekrarladı.

Türkiye Sevdası İle Siyasete Girdik

Ülkemizin içinden geçtiği süreçte birilerinin elini taşın altına koyması gerektiğinin altını çizen Günler; “İyi bir Türkiye sevdası ile siyasete girdik. Genel başkanımızın liderliğinde bir araya gelerek ülkenin meselelerine Kuvayi Milliye ruhuyla nasıl çözüm üretebiliriz derdine düştük. Ülkemizin içinden geçtiği süreçte birilerinin elini taşın altına koyması gerekiyordu. Ülkemiz ve milletimiz adına sorumluluk almak gerekiyordu. Bu nedenle siyasete girdik. Sorunların çözümüne yönelik geniş kapsamlı çok önemli projeler hazırlıyoruz.” Dedi.

Biz Bir Hedefe Koşan Bir Partiyiz

İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Gümrük Müşaviri olan Mümin Günler; “Buradan sizin aracılığınız tekrar ifade etmeliyim. İYİ Parti halkın içinden doğmuş bir partidir.  Ortak sevdası Türkiye olan insanlardan güzel bir ekip oluştu. Ülkemizin geleceği adına sorumluluk alabilecek, inanmış insanlarla birlikte olmak istedik. Ailesinden, işinden fedakârlık yapabilecek arkadaşlarımızla beraber yol yürüyoruz. Liyakata çok önem verdik ve milletimizin karşısına gururla çıkabilmek adına hassas davrandık. İş dünyasından, akademik camiadan ve bürokrasiden alanında çok deneyimli isimlerden oluşan parti yönetimimiz var. İlçe teşkilatlarımızla birlikte sürekli sahadayız ve vatandaşlarımızla hem hal oluyoruz. Diğer yandan vatandaşlarımızla daha yakın temas nasıl kurabiliriz diye çalışmalarımız da devam ediyor. Partimizin hedeflerini milletimize gece gündüz demeden anlatmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER