İYİ Parti olağan kurultayı belli oldu!

İYİ Parti'nin 2'nci Olağan Kurultayı, "Millet bizi çağırıyor" ana sloganıyla 20 Eylül'de Altınpark'ta gerçekleştirilecek. Kurultayın açık havada ve seyircisiz olarak yapılacağı açıklandı

İYİ Parti olağan kurultayı belli oldu!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla mart ayında ara verilen ancak 1 Haziran'da normalleşmeyle birlikte yeniden başlanan İYİ Parti'nin ilçe ve il kongreleri, ağustos sonu itibarıyla tamamladı.

Kongrelerin tamamlanmasının ardından kurultay tarihini belirleme çalışmalarına başlayan partide, 20 ve 27 Eylül tarihleri ön plana çıktı. Ancak Genel İdare Kurulu'nda (GİK),kurultayın 20 Eylül'de yapılması kararlaştırıldı.

KURULTAYA SEYİRCİ ALINMAYACAK

AA'da yer alan habere göre kurultay, Kovid-19 önlemleri kapsamında Altınpark'ta seyircisiz gerçekleştirilecek. Kurultay sırasında Sağlık Bakanlığı'nın önerileri doğrultusunda tüm hijyen ve sosyal mesafe kuralları uygulanacak, katılımcıların kurallara uyup uymadığı ise sürekli denetlenecek.

150 KABİN VE 40'IN ÜZERİNDE SANDIK OLACAK

Delegeler, az sayıdaki görevli ve basın mensuplarının dışında kimsenin alınmayacağı kurultayda, yığılmaları önlemek amacıyla oy verme işlemleri için 40'ın üzerinde sandık ve 150 kabin kurulacak.

"ÇARŞAF LİSTE" YÖNTEMİ ÖNE ÇIKIYOR

Kurultayda, Genel Başkanlık ile 50 kişilik GİK ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) seçimi yapılacak. Mevcut Genel Başkan Meral Akşener'in şu an itibarıyla tek aday olduğu kurultayda, GİK ve MDK üyelerinin belirlenmesinde "çarşaf liste" yönteminin uygulanması düşünülüyor. 1379 kurultay delegesi bulunan İYİ Parti'de, genel başkanlığa aday olabilmek için 70 delegenin imzası gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER