banner32

İYİ Parti Ümraniye’de Hız Kesmiyor

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil’i ziyaret etti

İYİ Parti Ümraniye’de Hız Kesmiyor

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu; Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, İYİ parti Ümraniye İlçe Başkanı Yüksel Karaçam, İYİ Parti Ümraniye Başkan Vekili Yakup Fındık ve meclis üyeleri ziyarete eşlik ederken İl Başkanı Buğra Kavuncu gündemi değerlendirdi.

Birçok konuya temas eden Kavuncu; “Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan rektör krizi ve olaylar kabul edilebilir bir durum değildir.  Maalesef İktidar işine gelmeyenleri ötekileştiriyor. Biz bu haklı tepkinin yanında olacağız” dedi. Anayasa değişikliği hakkında da konuşan Kavuncu, “Şahsi görüşüm, bu konunun içinden bir erken seçim çıkacak” dedi. Kavuncu, pandemi sürecinde devletin halkına bakamadığını ve bu sonbaharda tamamen salgından kurtulmuş olmayı dilediğini söyledi.

“ÜLKEMİZDE GÜNDEN GÜNE BÜYÜYEN KAMPLAŞMAYI BİTİRECEĞİZ”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı, “öncelikle öğrenci ve akademisyenlere partimizin kuruluşından beri sizi her zaman dinleyeceğiz her türlü problemde haklı davanızda sizin yanınızdayız dedik. Bizler siyasetçi olabilirz ama sahanın öğrenci ve akademisyenlere bırakılması lazım. Bu ülkenin polisi ile bayrağı ile en ufak bir problemi yok. ‘Buranın bir kültürü var, mevzuata aykırı değil’ diyorlar ve kabul ediyorlar. Cumhurbaşkanlığı’nın yaptığı atama hukuken mevzuata aykırı değil. Referandum ile o yetki verildi. Boğaziçi’ne bir rektör atanacaksa, bir zahmet akademisyenlere sorun. Özet olarak öğrencinin, vatandaşın derdiyle ilgileneceğiz. Ama Türkiye’deki o kamplaşmayı bitireceğiz. Adalet belli bir siyasi görüşün, ekonomi başka bir siyasi görüşün… Mesela Doğu Türkistan’ı sadece İYİ Parti savunuyor. Niye böyle oluyor? Bu bir insan hakları meselesi, CHP de sahip çıksın. Boğaziçi’ndeki haksızlığa niye sadece solcular sahip çıktı gibi bir algı oluyor? Biz de sahip çıkacağız oraya. Onun için millet bizi çağırıyor diyoruz.”

 “KİŞİSEL GÖRÜŞÜM ERKEN SEÇM ÇIKMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK”

Son günlerde gündemde olan Anayasa değişikliği konusuna da değinen Buğra Kavuncu “Kişisel görüşüm, bunun içinden, seçim sisteminde bir değişiklik, Anayasa değişikliği adı altında bir erken seçim çıkma ihtimali yüksek. Hep beraber göreceğiz. Bugüne kadar erken seçim ihtimali üzerinde durmuyordum ama bu Anayasa konusu gündeme gelince aklıma gelen ilk şey oldu. Mevcut sistem ile Cumhur İttifakı’nın iktidar olma şansı bitmiştir.

“PANDEMİ SÜRECİNDE SINIFTA KALDIK ”

Pandemi süreci hakkında da konuşan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine, her kesimden ve herkesten görmüş olduğumuz bu yoğun ilgi ve teveccüh ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bize tekrar tekrar hatırlatıyor ve gücümüze güç katıyor. Ümraniye Alemdağ Caddesi’nde partimize üye olmak isteyen vatandaşlarımızla karşılamaşmaya devam ediyorum. Öte yandan milletimiz, ekonomiden, işsizlikten ve türlü türlü sorunlardan yana çok dertli. İYİ Parti iktidarında tüm dertlerin çözüme kavuşacağına olan inancımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ümraniye’de esnaflarımızla ve vatandaşlarımızla biraraya geldik. Dertleştik, istişarelerde bulunduk. Vatandaşımız çok dertli. Yeni tedbirlerin zaten zor durumda olan durumlarını daha da kötüleştireceğini düşünüyor. Pandemi sürevinde devlet halkına bakamadı. Gerek esnaf ziyaretlerimizde gerekse sokakta konuştuğumuz vatandaşlarımızın ne kadar zor durumda olduğunu görüyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER