Son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar! Parti parti oy oranları

Metropoll Araştırma, Türkiye'nin Nabzı Temmuz 2020 anketinin sonuçlarını paylaştı. Anket sonuçlarına göre AK Parti'nin oyları yükselirken, muhalif CHP'nin oyları düştü. İki parti arasında karşılaştırma tablosundaki sonuç diklkatlerden kaçmadı.

Son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar! Parti parti oy oranları

Metropoll Araştırma, Türkiye'nin Nabzı Temmuz 2020 anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı.

Anket sonuçlarına göre AK Parti, birinci parti durumunda görülürken, CHP ile birlikte sadece iki parti barajı geçiyor. HDP yüzde 8, İYİ Parti 6.9, MHP ise 6'da kalıyor.
 

KARŞILAŞTIRMA TABLOSUNDA DİKKAT ÇEKEN SONUÇLAR

Daha önce yaptığı araştırmalarla karşılaştırmalı bir tabloyu da paylaşan MetroPoll'ün aktardığı verilere göre, haziran ayında en çok oy kaybeden parti CHP olurken, en çok oy kazanan parti ise AK Parti oldu.

Haziranda CHP'nin oyu yüzde 24 olarak görülürken, temmuz ayında yüzde 20.5’e düştü. AK Parti'nin ise yüzde 30.3'lük oy oranından yüzde 33.2'ye yükseldi.

KARARSIZLAR DAĞITILDIĞINDA OY ORANLARI

Kararsızlar, sandığa gitmeyecek olanlar ve cevap vermeyenler dağıtıldığında, AK Parti 42.6 oy oranına ulaşırken, CHP 25,83, MHP ise 7,69 oy oranına yükseldi.

Ankete göre 'Kararsızım' diyen seçmenlerin oranı yüzde 10.9 olarak açıklandı. Bununla birlikte ankete katılanların yüzde 5.7’si protesto oy kullanacağını açıklarken, katılımcıların yüzde 4.5'i yanıt vermemeyi seçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER