Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Yusuf Polat’dan Açıklamalar

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Yusuf Polat kurultay öncesi yerel basınla bir araya geldi.

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Yusuf Polat’dan Açıklamalar

TDP İl Başkanı Yusuf Polat Yerel Basınla buluşmasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yerel basının önemine değinen Polat, yerel basına çok önem verdiklerini ve bu konuda ilk defa bir partide yerel basından sorumlu genel başkan yardımcısı olduğunu da ifade etti.

“BİZLER GENEL BAŞIMIZA BİR LİDER OLARAK BAKIYORUZ”

 Polat; “Bizler genel başkanımıza bir genel başkan olarak değil bir lider olarak bakıyoruz ve böyle bir liderle çalışmak bizim için bir onur ve mutluluk kaynağıdır. Siyasi anlayış olarak kutuplaştırma yerine sağı solu birleştirme, ortak değerlere beraberce sahip çıkma arzusundayız. Siyaseti fanatizmden uzak tutmak, dogmatik fikirler ve sapkın mezhepçilik gibi taassupvari görüşlerden beri olmasını sağlamaktır. Bugün dünyada ulusal devletçiler ve küreselciler akımına karşı, ulusal devleti muhafaza etmek ve dünya ile de barışık olmak icap eder.” Dedi.

HİÇBİR İTTİFAKA DÂHİL DEĞİLİZ VE KENDİ ADAYIMIZI ÇIKARACAĞIZ

İl Başkanı Polat devam eden açıklamalarında “Bizim hiçbir ittifaka dahil değiliz ve kendi adayımızı çıkaracağız” cevabını veren Polat, “Bir belediye başkanı sokaklarını, ülkeyi yönetenlerde ilçelerini bilmesi gerekir.” Dedi.

Basın mensubunun, “ben bir vatandaş olarak neden size oy vereyim? Sizin diğerlerinden farkınız nedir? Teröre bakış açınız nedir? Bunu bana açıklar mısınız? Sorusuna ise Polat, “Biz teröre terör demeyen hiçbir parti ile işimiz olmaz ve masaya oturmayız. Biz üretime ve argeye önem veriyoruz. İyi yetişmiş eğitimli gençleri yetiştirmek ve özgürlükleri ve adaleti tesis etmek için geliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER