banner32

TÜRKİYE’DEKİ SÜRÜCÜ KURSLARI SANDIK BAŞINA GİTTİ

TÜRKİYE’DEKİ SÜRÜCÜ KURSLARI SANDIK BAŞINA GİTTİ

Merkezi Ankara’da olan ve Türkiye genelinde faaliyet gösteren Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu  (TÜSEKON) 4. Olağan Genel Kurulu 81 ilden gelen delegelerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Ankara Ticaret Odası (ATO) genel kurulunda gerçekleşen seçimlerde Ümraniye'nin tanınmış isimlerinden Tümbay Sürücü Kursları Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Türker, TÜSEKON genel başkanlığına seçildi.

Nusret Türker 42 Oy Farkla Başkan Seçildi

Türkiye genelinde faaliyet gösteren sürücü kursları adına yaklaşık bin işletme sahibinin katıldığı 4. olağan genel kurulunda 600 kişi oy kullandı.  İki adayın yarıştığı ve son derece samimi bir ortamda gerçekleşen genel kurulda Ankara’dan aday olan Serdar Tepeöz ve İstanbul’da faaliyet gösteren Tümbay Sürücü Kursları Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Türker, günün anlam ve önemini içeren,  sürücü kurslarının içerisinde bulunduğu sorunları dile getiren birer konuşma yaparak seçildikleri takdirde yapacakları hizmetleri anlattı.  İki başkan adayının konuşmasının ardından tahmini bütçe ve dilek ve temennilerin konuşulmasının akabinde oy verme işlemine geçildi.  Yaklaşık 600 delegenin oy kullandığı ve son derece çekişmeli geçen genel kurulda rakibine 42 oy fark atan Tümbay Sürücü Kursları Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Türker, uzun yıllar başkan yardımcısı olarak görev yaptığı TÜSEKON’un genel başkanlığına seçildi.

Sürücü Kurslarımızın Sıkıntı Ve Sorunlarına Çözüm Üretmek İçin Çaba Göstereceğiz 

Oldukça coşkulu ve samimi bir ortamda gerçekleşen genel kurulda Nusret Türkeri'n genel başkan seçilmesi coşkulu kalabalık tarafından sevinçle karşılandı. Seçilmesi halinde TÜSEKON 'da ileriye dönük çok daha güzel hizmetler yaparak Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonunu ve Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm sürücü kurslarını daha kurumsal hale getireceğini söyleyen Nusret Türker,  “Biz büyük bir aileyiz.  Sürücü kursları olarak Türkiye genelinde 200 binin üzerinde insanımıza istihdam sağlayan sürücü eğitiminde ülkemizde önemli bir boşluğu dolduran güzel hizmetler veren bir kuruluşuz diyerek konuşmasına devam etti. Bu duygu ve düşüncelerle bugün görevi devraldığım konfederasyonumuza çok daha verimli hizmetler yapmak, sürücü kurslarımızın içerisinde bulunduğu sıkıntı ve sorunlara çözüm üretmek için çaba göstereceğiz” dedi.

Yeni genel başkan Nusret Türker, “ Edirne’den Kars’a kadar Türkiye genelinde faaliyet gösteren sürücü kurslarımızı temsil etmek için işlerini bırakarak bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan bugün aramızda katılan şahsıma oy veren ve vermeyen tüm meslektaşlarımıza gönülden teşekkür eder başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Nusret Türker Eski Başkan İsmail Yılmaz'dan Görevi Devraldı

Bir önceki genel başkandan görevi devralan Türker, “uzun yıllar birlikte çalıştığımız değerli genel başkanımız İsmail Yılmaz'dan bugün görevi devralmak bana kısmet oldu. Değerli başkanımız İsmail Yılmaz ve ekibine yaptıkları samimi hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.  Bu bir hizmet yarışı, bir bayrak yarışıdır. İnşallah bugün teslim aldığınız bayrak yarışını kurumumuza yakışır şekilde hareket sürdüreceğiz”  diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2022, 17:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürkan ÖZENSOY
Gürkan ÖZENSOY - 1 hafta Önce

Sürücü kurslarında zaten daha önce başkan yardımcısı olarak görev alan çok tecrübeli bir başkanımız seçildi çok faydalı olacaktır başarılarınız daim olsun inşaAllah saygıdeğer başkanım

SIRADAKİ HABER