banner32

ÜMRANİYE BELEDİYE BAŞKANI İSMET YILDIRIM YEREL GAZETECİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Yerel Gazetecilerle Tantavi Sosyal Tesislerinde bir araya geldi. İlçenin sorunlarını, yaptığı ve yapacağı yeni projeleri yerel gazetecilerle paylaşan Başkan Yıldırım, bunların halka basın yoluyla daha iyi aktarılacağını dile getirdi.

ÜMRANİYE BELEDİYE BAŞKANI İSMET YILDIRIM YEREL GAZETECİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Ümraniye Belediyesi, korona virüs salgını nedeniyle uzun zamandır bir araya gelemediği basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı. İlçedeki gazetecilerle Tantavi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde buluşan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, ilçenin sorunlarını, yaptığı ve yapacağı yeni projeleri yerel gazetecilerle paylaşarak bunların halka basın yoluyla daha iyi aktarılacağını dile getirdi.

Samimi bir ortamda soru cevap şeklinde gerçekleşen programda konuşan Başkan İsmet Yıldrım; “Cümleten hayırlı sabahlar değerli arkadaşlar. Öncelikle üç aylarınızı tebrik ediyorum. Recep ve Şaban-ı Şerif ayındayız. İnşallah Ramazan ayına hep beraber kavuşuruz. Pandemi münasebetiyle sizlerle bir araya gelemedik. Tabi bazı yerlerde bazı programlar yaptık ama gazetecilerle siz değerli arkadaşlarla bir araya gelememiştik. İnşallah bundan sonra böyle üç dört ayda bir bir araya gelmenin faydaları olduğunu düşünüyorum.” dedi. Başkan Yıldırım; “Değerli arkadaşlar çok güzel düşüncelerinizden dolayı öncelikle sizlere teşekkür ederim. İletişim bizim en önemli problemimiz iletişim olursa problemlerin birçoğu ortadan kalkar bu hepimiz için geçerli halkımız için de geçerli. Ben Ümraniye’de doğmuş büyümüş Karadeniz asıllı bir kardeşinizim. Ümraniye’nin her noktasını kodlamış birisiyim. Problemlerin çözümünde İstanbul / Ümraniye ölçeğinde bilen o yönde yetişmiş hizmet odaklı birisiyim. İş odaklı işkolik bir yapıya sahibim. Onu belki yakinen görüyorsunuz takip ediyorsunuz.” dedi.

“Sütçü İmam ile Küçüksu Caddesi alttan tüp geçitle birbirine bağlanacak”

31 Mart 2019 yapılan yerel seçimlerde göreve geldiği günden bu yana birçok projeyi hizmete sunan Başkan İsmet Yıldırım, hayata geçirecekleri Santral Meydanı ve Son Durak projeleri ile alakalı bilgi verdi. “Santral Camii yıkılıyor, orası tamamen meydan olacak. Cami de parka doğru kayacak. Cevherağa Camii yeniden yapılacak. Mevlana Parkı’na kadar olan alanda dönüşüm projesi uygulandı. Altı dükkân, üstü konut şeklinde imar hazırlandı. Ayrıca parkı da düzenledik. Muhtarlık binasında da çalışmalar yaptık. Arkadaki tüm sokaklar da yeniden düzenlenecek. Orayı da düzenlemek benim hayalimdi. Projemiz otopark, ticarethane, konut ve camiyi kapsıyor. Bunların dışında Sütçü İmam Caddesi ile Küçüksu Caddesi alttan tüp geçitle birbirine bağlanacak” ifadelerini kullandı.

Ümraniye’de yapılan hizmetlerden de bahseden Başkan Yıldırım; “Ben reklam yapmayı çok sevmeyen biriyim. Ama şu da bir hakikat ki yaptıklarımızı vatandaşa anlatmamız lazım. Ümraniye'de neler yapıldı, neler yapılması lazım. Verdiğimiz sözleri yerine getirmemiz lazım. Bunları vatandaşlarımıza sizlerindi vesilesi ile duyurmamız lazım. Şimdi mesela pazar yerlerinin sözünü vermiştik. Hamd olsun kapalı pazar yerlerimizi yapmaya başladık. Ümraniye’mizde toplam 5 tane kapalı pazar yeri ile bu işi inşallah çözeceğiz. Avrupa Konutları’nın orada 13,500 metrekare çok güzel bir pazar yeri yaptık. 3 tane pazarı oraya taşıyacağız. Ücretsiz servislerle vatandaşlarımı taşıyacağız. İçinde tuvaleti, yürüyen merdivene olan, istersek 2 gün 3 gün yapabileceğimiz 1000 tane tezgâh aynı anda meyvesi, sebzesi ile giyimin ayrı olduğu, çocukların oyun grubunun ve otoparkının olduğu metroya yakın modern bir pazar yapıyoruz. Yağmurda çamurda kışta soğukta vatandaşlarımız bu kapalı pazar yerlerinde inşallah rahat bir şekilde alış verişini yapacak.” dedi.

Ümraniye’ye eşi benzeri olmayan bir Millet Bahçesi kazandırdıklarını da ifade eden Başkan İsmet Yıldırım; “ Şuan Dudullu Millet Bahçesi ile Trabzon Millet Bahçesi’nin inşası devam ediyoruz. 550 dönüm Dudullu, 180 dönüm Trabzon Millet Bahçesi ile en önemli projelerimizden bir tanesi de dördüncü Millet Bahçesi olarak 80 dönüm üzerine Can Park'ın arkasında yapacağız. Burada büyük bir kültür merkezi ile birlikte Ümraniye’nin Anadolu Yakası'nın en büyük kültür merkezi olacak. Göreve gelir gelmez 3 tane yüzme havuzu eksiğimiz vardı, 3 tanesini de yaptık tamamladık ve hizmete açtık. Şuan hizmetlerimiz çerçevesinde 11 okul devam ediyor. 16 okul planlandı yani 2 sene içerisinde Ümraniye’nin okul problemi olmayacak. 11 cami inşası ayrıca devam ediyor. Bir tane Cem Evi projesi yapıldı. Ümraniye olarak Anadolu Yakası'nda Türkiye'de olmayan 2500 kişinin aynı anda seyirci olarak katılacağı bir olimpik yüzme havuzu yapıyoruz. Çakmak Sporun olduğu yere yapacağımız bu olimpik yüzme havuzunun projeleri bitti. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile en önemli projemizin bir tanesi de Ümraniyespor ve Spor Köyü projesi. Onunda ihalesi yapılarak projeleri bitti. Spor bakanlığı ile görüştük 1 milyarlık bir proje kısım kısım 4 hesapta yapılacak.” İfadelerini kullandı.

Spor ile alakalı bir sürü başarılarının olduğunu dile getiren Başkan Yıldırım; “ 20-22 ye yakın çeşitli Spor dallarında Avrupa ve Dünya da ulusal bir sürü altın gümüş madalyalarımız var. Şu anda 39 dalda 600’e yakın lisanslı sporcumuz var. İlçemizde bulunan iki Amatör Spor kulüplerine millet bahçesinde bir futbol sağası yaptık. Meclisten karar çıkararak başarılı sporculara nakdi yardım yapıyoruz. Liselerin ve ortaokulların tamamına malzeme yardımı yapıyoruz. Amatör spor kulüplerinin tamamına malzeme yardımı yapıyoruz. Kurduğumuz Hentbol takımını 3. Lig 2. Lig 1. Lig şimdi Süper lig'e çıkaracağız.

Ayrıca İstanbul'da olmayan bir şey daha yaptık. Atatürk Mahallesi benim doğduğum yerdir. Burayla alakalı bütün sokaklarını taradım, bütün altyapılarını elektrik, yağmur suyu, pis su ve internet alt yapısını yeniden ele aldık. Şimdi kazdık tamamlıyoruz. Bundan sonra da üst cepheye geçeceğiz yani Atatürk Mahallesi’nin tamamını da parklarıyla bina giydirmeleri ile dükkân tabelaları ile ve sokaktaki girişiyle çıkışıyla yayalaştırmasıyla yani bir ulaşım Master planı ile birlikte göreceksiniz.” diyerek kahvaltı programına katılan tüm yerel gazetecilere tek tek teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER