banner32

Duayen Sporcu Mustafa Sebzeci İnkılapspor Futbol Kulübünü Ziyaret Etti

Geçmişte Ümraniye’de farklı takımlarda top koşturan emektar futbolcu Mustafa Sebzeci, İnkılapspor’a ziyaret gerçekleştirdi.

Duayen Sporcu Mustafa Sebzeci İnkılapspor Futbol Kulübünü Ziyaret Etti

Mustafa Sebzeci, “1950 doğumlu.16 yaşında Niksar İdman Yurdunda spora başladı. 3 kardeş aynı takımda oynadı. 1970’de asker oldu ve döndüğünde 1971’de Beylerbeyi Spor ile anlaştı.

Daha sonra bazı sebeplerden dolayı Niksar’a geri dönmek zorunda kaldı. İstanbul'a geri döndüğünde ise Beylerbeyispor da lisansı çıkmadı ama onlar yine kendisine sahip çıktı. İki buçuk yıl çevre yollarında çalıştı. İlk Üsküdar Çınar Sporda ardından 1974’de İETT ile anlaştı.5 yıl İETT Spor’da oynadı. Daha sonra Kasımpaşa Özen Spora transfer oldu. Oradan Üsküdar Çınar Spora geri döndü ve daha sonra Ümraniye Yamanspora geldi. 1980 senesinde Yamanspor da hem oynadı hem hocalık yaptı. 1994 yıllından beri Ümraniye Yamanspor da hoca olarak görev yaptı. 2018’de sağlık nedenleri dolasıyla futbol hocalığını ara verdi ve sonrada bırakmak zorunda kaldı.

İnkılapspor Başkanı Fatih Aysel; "Aslen Tokat'lı olan sayın Mustafa Sebzeci  hocamız İstanbul da İETT spor olmak üzere bir çok takımda futbol oynayıp hocalık yapmıştır. Bununla beraber şuan İnkılapspor kulübünde yöneticilik yapan, futbol oynayan üye ve taraftarlarla yolları kesişmiştir.  Bizlere verdiği emekleri harcadığı zamanını hiç unutmadık. Mustafa hocamızın şuan ki İnkılapspor yönetimindeki yönetici arkadaşlara dokunmuşluğu vardır. Kendisine emekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz" şeklinde konuştu.

slot siteleri


Ziyaretin ardından kendisine  plaket ve çiçek takdim edildi. Altyapı oyuncuları ve yönetici ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER