Dünya Şampiyonu Alpaslan Yamanoğlu Ümraniye Belediyesi'ne Transfer Oldu

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Dünya Avrupa Şampiyonu Milli Karateci Alparslan Yamanoğlu’nu bünyemize katarak çok iyi bir iş çıkardık. Bundan sonra kendisinden isteğimiz Bayrağımızı ve İstiklal Marşımızı en iyi şekilde temsil etmesidir. Her iki taraf içinde hayırlı olsun dedi.

Dünya Şampiyonu Alpaslan Yamanoğlu Ümraniye Belediyesi'ne Transfer Oldu

Ümraniye’nin ‘spor kenti’ olması yolunda futbol dışındaki branşların gelişmesi için önemli çalışmaları hayata geçiren Ümraniye Belediyesi, bu hedef doğrultusunda Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün gücüne güç katmaya devam ediyor. Yaklaşık 350 lisanslı sporcusu bulunan Ümraniye Belediye Spor Kulübü, çok sayıda şampiyonlukları bulunan iki önemli sporcuyu renklerine bağladı.

Şampiyonlarla yapılan imza töreninde konuşan Başkan İsmet Yıldırım, “İnşallah bu transferlerle Ümraniye’mizden yeni Dünya Şampiyonlarını çıkararak, Türk Bayrağı’mızı her alanda göndere çektirmeyi hedefliyoruz” dedi. Dünya Avrupa Şampiyonu Milli Karateci Alparslan Yamanoğlu, Ümraniye Belediyesine transfer oldu. Yamanoğlu bu transferin kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti. Çalışmalarına hız vermeden devam eden Alparslan Yamanoğlu İstanbul Karateciler Derneği Spor Kulübü  (İKAD) alt yapısında yetişen milli sporcudur. Bir çok şampiyonluklara imza atan milli sporcu Alparslan Yamanoğlu, duygularını şöyle dile getirdi. Ümraniye Belediyesine transfer olmamda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Başkanımla yaptığımız görüşmelerde Karate branşının son dönemlerde başarılarının öne çıkması başkanımızı da heyecanlandırdı. Biraz açık konuşacağım belediye başkanımız bir spor aşığı, inanın hangi branş olursa olsun çok yakın takip ediyor. Tüm sporcularla çok yakın ilgileniyor, heyecanlanıyor dedi. Ben inanıyorum Türk Karatesi adını Ümraniye’de çok bahsettirecek. Tüm arkadaşlarımla elimizden geleni yapacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın dedi.  Bana bu imkanı sağlayan Ümraniye Belediye Başkanımız İsmet Yıldırım ve diğer yöneticilerimize sizlerin aracılığı ile bir kez daha teşekkür ediyorum dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER