banner32

CEOTEKMER İçin İmzalar Atıldı

CEOTEKMER ile kendi işinin CEO'su Ol "Fikir Senden Destek Bizden"

CEOTEKMER İçin İmzalar Atıldı

Kendi işini kurmak isteyen veya kurmuş olan girişimcileri; akademik ekibiyle ve tecrübeli iş insanlarıyla ile bir araya getirerek, minimum maliyetle maksimum verimlilik ve etkinliğe sahip kendi işletmelerinin CEO’su olabileceği eğitim ve yönetim desteğinin sağlanacağı KOSGEB’e bağlı ve Türkiye’de ilk özel işletme tarafından kurulmuş teknoloji merkezi hizmete girdi.  

Ankara KOSGEB Genel Merkezi’nde KOSGEB Genel Müdü, İstanbul Üniversitesinetimi ve Ekol Grup tarafından, sözleşmeler imzalanarak girişimciler için yeni bir dönem başladı. KOSGEB Genel Müdürü Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ve KOSGEB yetkilileri, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi TTM Müdürü Prof. Dr. Alper Okyar, Ekol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mehmet Naci Efe ve CEOTEKMER Girişim Evi Müdürü Dr. Derya Özdemir’in katılımlarıyla sözleşme imzalandı.

Küresel Anlamda KOBİ Faaliyetlerinin Geliştirilmesini Amaçlıyoruz

KOSGEB Genel Müdürü Prof. Dr. Cevahir Uzkurt; “Kuluçka merkezlerinin Üniversiteler dışına çıkarılacağı, yeni İŞGEM/TEKMER modeli ile toplumda girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılarak küresel anlamda KOBİ faaliyetlerinin geliştirilmesini amaçlıyoruz. Bu amaçla ile TEKMER kullanım hakkı alan CEOTEKMER Girişim Evinin bölge için faydalı olacağına inanıyor ve tarafları işbirliği için tebrik ediyorum.”

Üniversite Sanayi İşbirliğine Önem Veriyoruz

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak; “Üniversite olarak üniversite-sanayi işbirliğine önem veriyoruz. İstanbul Üniversitesi olarak bölgenin teknolojik alt yapısının geliştirilmesine ve katma değer yaratması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Ticari İşletmelere Örnek Çalışmalar Yapmanın Gururunu ve Mutluluğunu Yaşıyoruz

EKOL Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mehmet Naci Efe; “Girişimlerin en zor ve en kırılgan dönemi başlangıç aşamasıdır. Girişimin hayatta kalabilmesine, gelişebilmesine ve büyümesine yardımcı olmak için girişimlerin ilk aşama rehberleri olmayı planlıyoruz. Bu amaçla özel sektör, üniversite ve kamu kurumları bir araya gelerek ülkemizin ilk KOSGEB desteği ve özel sektör tarafından finanse edilen teknoloji merkezini kuruyoruz.  Özellikle genç ve yeni işletmeleri geliştirmek amacıyla; girişimci firmalara ofis hizmetleri, ekipman, mentörlük, yönetim, fon ve mali kaynaklara erişim, kritik iş ve teknik destek hizmetleri sağlanacaktır.  Her zaman yenilikçi uygulamalar ve iş modelleri geliştirecek proje ve faaliyetlerde bulunuyoruz ve kurumsal olarak bu sorumluluğu ve emaneti ülkemiz adına kullanırken gerekli hassasiyeti göstermeye özen gösteriyoruz.”

Bölgenin konumu, sanayi merkezleri, finans kent vb. yerleşim alanları yakınlığının önemine işaret eden Efe; “İŞGEM/TEKMER kurarak girişimcilik kapasitesinin arttırılmasına makro ve mikro finansman sağlanmasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini, teknoloji üreten diğer ticari işletmelere örnek çalışmalar yapmanın gururu ve mutluluğunu dile getirerek KOSGEB ve İstanbul Üniversitesi’ne teşekkürlerini sunarım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER