banner22

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın Çabaları Sonuç Getirdi

Ümraniye Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Mehmet Özdil; “Zincir marketlerin haksız kazanç sağlamsına müsaade etmeyiz”

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın Çabaları Sonuç Getirdi

Oda olarak hiçbir esnafımızın mağdur olmasına göz yummayacaklarını dile getiren Ümraniye Esnaf Odası Başkanı Mehmet  Özdil, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Mehmet Özdil; “Zincir marketlerin, tam kapanma döneminde, alanları dışına çıkarak, gıda ürünlerinin satışının yanında, kırtasiye, zücaciye, giyim-tekstil, elektronik eşya başta olmak üzere birçok ürünü satarak, telafisi olmayan haksız kazanç sağlamaktadır. Oda olarak bu haksızlığa asla müsaade edemeyiz” dedi.

Pandemi koşullarında en çok esnafın mağdur olduğunun altını çizen Başkan Mehmet Özdil; “Yetkililerle yaptığımız görüşmeler sonuç verdi. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine “Market Tedbirleri” konulu genelge göndererek, hayata geçirilmiş oldu. Artık zincir marketler temel gıda ürünlerinin dışında, yani alanları dışındaki ürünlerinin satışını yapamayacak. Bu konuda önlem alınmasaydı binlerce esnafımız mağdur olacaktı. Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak büyük bir haksızlığa dur dedik  ve önledik” dedi.

Esnafımızı Mağdur Etmeyeceğiz

Esnaf Odası’nın sesine kulak veren yetkililerin sonunda zincir marketlerin uyguladığı haksız rekabetin önüne geçildiğini söyleyen Özdil; “Zincir marketlerin satmış olduğu ürünlere sınırlama getiren genelgeyi yayınlayan, başta Ticaret Bakanımız Mehmet  Muş'a, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Necmettin Erkan'a, İstanbul Odalar Birliği Başkanı Faik Yılmaz'a,   şahsım ve odamız adına teşekkür ederim. Odamızın yapmış olduğu girişimlerin ardından başta sayın bakanımız olmak üzere Genel Müdürümüz Necmettin Erkan’ın da duyarlılıkları sonucunda esnafımızın mağdur olmasının önüne geçilmiş. Oda olarak her zaman esnafımızın sorunlarını yakından katip edip, gerekli adımları atmaktan çekinmedik. Bu zor süreçte en çok etkilenen kesim olan esnafımızın talebini, gerekli temaslarımız sonucunda gidermiş olduk” dedi.

Uygulama Kalıcı Olmalı

Başkan Özdil, uygulamanın pandemi dönemiyle sınırlı kalmaması gerektiğinin belirterek; “Esnafımızı bu haksız rekabetten kurtarmak için, uygulamanın sürekli olması için gerekli tüm girişimlerimizi sürdüreceğiz. Esnaf kardeşlerimiz hiç merak etmesinler, bu olayın sürekli takipçisi olacağız” dedi.

Ticaret Bakanlığımızın bu uygulaması 365 gün devam etmeli

Başkan Özdil, uygulamanın pandemi dönemiyle sınırlı kalmaması gerektiğinin belirterek; “Ticaret bakanlığımızın bu uygulamayı 365 gün devam ettirmeli. Esnafımızı bu haksız rekabetten kurtarmak için, uygulamanın sürekli olması için gerekli tüm girişimlerimizi sürdüreceğiz. Esnaf kardeşlerimiz hiç merak etmesinler, bu olayın sürekli takipçisi olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER