banner32

“AHİT” Yardımlaşma Çalışması Meyvelerini Vermeye Başladı

Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen, öğrenci ve velilerinin girişimleriyle hayata geçirilen “AHİT” yardımlaşma çalışması meyvelerini vermeye başladı. 

“AHİT” Yardımlaşma Çalışması Meyvelerini Vermeye Başladı

“AHİT” yardımlaşma çalışmasıyla merhamet, duyarlılık ve paylaşmak ve gibi sosyal konularda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Bu kapsamda öğrencilerin hazırlamış olduğu 30 koli gıdanın yanı sıra, okul-aile birliğinin girişimleriyle gurbetçiler tarafından kurulmuş olan “Sınır Tanımayan Yardımlaşma Vakfı” ile irtibata geçilerek, okulun başlatmış olduğu bu kampanya ciddi bir destek sağlandı.

​​​​​Sınır Tanımayan Yardımlaşma Vakfı 250 koli gıda ve 30 öğrenci için  bayramlık alış veriş hediye kartları ile kampanya ya destek olurken söz konusu gıda kolileri ve hediye çekleri önceden öğretmenler tarafından belirlenmiş olan ailelere ulaştırıldı.

Birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı; başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan “Onbir Ayın Sultanı Ramazan” ayı içerisinde okul bünyesinde düzenlenen bu tarz yardımlaşma faaliyetleri veliler arasında takdirle karşılandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER