banner32

Bayburt Vakfı Anlamlı Bir Toplantı Gerçekleştirdi

İstanbul'da faaliyet gösteren Bayburt Vakfı öğrenciler yararına önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

Bayburt Vakfı Anlamlı Bir Toplantı Gerçekleştirdi

Sarıyer Karadeniz Vakfı İbrahim Cevahir Sosyal tesislerinde öğrenci burslarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yöresel ürünler sergisi davetlilerden yoğun ilgi gördü. İki gün sürecek olan tablo ve yöresel ürünler sergisi yoğun katılımla hayırseverlerin tanıtımına açıldı.

Bayburt Vakfı Hüsnü Hat Tabloları ve yöresel ürünler sergisinin açılışında Vakıf Başkanı İsrafil Kahraman günün önem ve anlamını içeren bir konuşma yaptı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan toplantıya İstanbul başta olmak üzere, çeşitli il ve ilçelerde faaliyet gösteren Bayburt Dernek Başkanları, federasyon ve konfederasyon başkanları, iş insanları, siyasetçiler ve sanatçılar olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Öğrenciler yararına düzenlenen yöresel ürünler sergisinde hayırseverler kendi yaptıkları tablo ve el emeği göz nuru birçok ürünü satarak Bayburtlu öğrencilere burs verilmesi için vakfa bağışta bulundu.

Sergi açılışında günün anlam ve önemini içeren bir konuşma yapan Vakıf Başkanı İsrafil Kahraman; “Bayburt Vakıf olarak, 500 öğrenciye burs imkanı sağlıyoruz. Toplantımızın hedefi ve amacı 2.500 öğrenciye burs vermektir. Bu konuda her geçen gün çıtayı yükseltmek istiyoruz. Bugün burada çok değerli ve duyarlı iş insanlarımız, hayırsever hemşehrilerimiz var. İnşallah bu toplantının neticesinde hedefimize ve amacımıza ulaşacağımıza inanıyorum. Vakıf olarak başarılı öğrencilerimize sahip çıkmalıyız. Vakfımız puan üzerinden başarılı öğrencilere burs vermektedir. Tatbikî öğrencilerimizin hepsi bizim evladımızdır, ancak ilk önce puanları yüksek olan başarılı öğrencilerimize burs sağlamaktayız. Bilindiği üzere zor bir süreçten geçiyoruz. Kültürel farklılığı korumamız gerekiyor. Tüm insanlığın ağır bir imtihandan geçtiği bu dönemde, geleceğimizin teminatı öğrencilere katkı sağlamak isteyen, değerli hemşehrilerimize şahsım ve vakfımız adına gönülden teşekkür ediyor, şükranlarımı sunarım. Bilinmelidir ki Bayburtlu her zaman, her yerde vatanına, bayrağına ve namusuna sahip çıkar; vatan, bayrak, namus bizim olmazsa olmazımızdır” şeklinde konuşarak tüm davetlilere teşekkürlerini etti.

Daha sonra vakfa katkı sağlayan iş insanları ve hayırseverlere ödülleri taktım edildi. Sergi açılışında Bayburt kalesinin tarihçesi ve tarihi yerler davetlilere tanıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2021, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER