banner32

Bölgemizin İş İnsanları Yangın Bölgesinde Tek Yürek 

Akdeniz ve Ege bölgesinde geçtiğimiz günlerde başlayan ve derin yaralar bırakan yangın nedeniyle zarar gören bölge halkına, İstanbul’dan yolan çıkan yardım gönüllüleri yalnız bırakmadı. 

Bölgemizin İş İnsanları Yangın Bölgesinde Tek Yürek 

Yangın bölgelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Çekmeköy Taşdelen Muhtarı Serdar Karaman, Cüneyt Ilgın, Hasan Çelik, Muhammed Çelik, Batuhan Ekşi, Akın Muharremoğlu, Hüseyin Genç, Rasim Çolak, Ali Meral, Ercan Düz gibi yardımsever bir grup iş insanı, birlikte organize olarak yardımları bölge halkına ulaştırıyor.  


Yardım gönüllüleri yaptığı açıklamada; “Antalya ili Manavgat ilçesine bağlı Evrenseki, Aksaz, Saraçlı, Hacıosmanlı, Değirmenli, Kalecik ve Serinkaya köylerinde insanlara tek tek o bölgenin muhtarları vasıtasıyla gidildi. Köylümüzün hayvanları ve malları büyük zarar görmüş, verdiğimiz yardımları neredeyse kabul etmeyecek kadar alçak gönüllüler. Çoğunun evi yanmış ve yıkılmış, büyük zarar var. Çok büyük hacimde orman yangınları var. Kontrol altına alınmış olanlar fazla fakat torosların büyük bir bölümü yanmış. Genellikle köylere yakın alanlar ya da çok dik yamaçlar zarar görmüş. Devlet kısa sürede olaya müdahil olmuş, hemen hemen her yer kontrol altında. Köylerde AFAD konteynır kent kurmuş, gelen yardımlar belli bölgelerde toplanıyor.  Ama milletimiz ülkemizin farklı yerlerinden adeta canla başla koştuğuna burada şahit olduk.”


“Çıkmış olduğumuz yolculukta bizlere ayni ve nakdi yardımlarıyla katkıda bulunan Baldaner Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Ali Baldaner ve Mustafa ekşi, Eren Meral, Hüseyin Ekşi, Emre Kılıç, Ahmet Uzun, Levent Aytemiz, İsa Demir, Murat Yıldırım, Samet Onurcan, Ekrem Karaçöl, Hakan Öncü,  Ayhan Ceylan, Güngör Bozkurt, Kamil Açıkalın, Oğuzhan Açıkalın, Abdullah Bildirici, Şükrü Bakar, Celal Yaman, Aras Çakır, Fikret Samancı, Yıldır Peksoy, Çoskun Koyuncu, İhsan Ilgın, Hamide Ilgın, Enver Mert Ilgın, Özlem Gündüz, Serhat Gündüz, Turgay Karaman, Zafer Özcan, Ekrem Alagöz, Dilaver Koç, Emrah Güner ve Taşdelen  Carpidiem site sakinlerine çok teşekkür ediyorum. Yangınlardan etkilenen ve mağdur olan halkımızın da yaralarını en kısa zamanda millet olarak saracağız. Çünkü bizler dünyada eşi ve benzeri olmayan, vatan sevdası ve kardeşlik duygusuna sahip milletiz”” açıklamasını yaptı. 


Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER