ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ ALEMDAĞ’DA YENİ PARK ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Çekmeköy Belediyesi Alemdağ Stadı’nı da içerisine alan park alanının yeniden yapım çalışmalarına başladı.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ ALEMDAĞ’DA YENİ PARK ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Modern ve Model Çekmeköy vizyonu ile ilçeye yeni eserler kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Çekmeköy Belediyesi, Alemdağ Stadı’nı da içerisine alan parkın çalışmalarına başladı.

33 bin metrekare alana yapılacak tesis içerisinde; 740 metre bisiklet yolu, 720 metre koşu ve yürüyüş parkuru pergola, dinlenme alanları, fitness istasyonu, bisiklet park alanı, oyun adaları, barfiks alanı, yağmur barınağı, piknik masaları ve ağaç altı oturma alanları yer alacak. Park, spor sahaları ve yürüyüş alanlarının bir arada bulunduğu proje tamamlandığında, Çekmeköy’e yeni bir sosyal donatı alanı kazanılmış olacak.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “ Alemdağ Mahallemizde hemşehrilerimizden gelen istek ve talepler doğrultusunda bir spor tesisi ve park için çalışmalara başladık. Parkımız tamamlandığında vatandaşlarımız bir yanda spor yaparken bir yanda da piknik yapma imkanına sahip olacak. Mevcutta bulunan parkımızı daha modern ve estetik bir hale getireceğiz. İnşallah en kısa sürede projemizi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER