Çekmeköy Belediyesi, Kahramanmaraş Afşin’de 350 konteynerlik bir yaşam alanı

Çekmeköy Belediyesi, Kahramanmaraş Afşin’de 350 konteynerlik bir yaşam alanı İnşa etti

Çekmeköy Belediyesi, Kahramanmaraş Afşin’de 350 konteynerlik bir yaşam alanı

Depremden etkilenen Kahramanmaraş Afşin’de Ramazan ayı öncesi hümmalı çalışmalar yapılıyor. Konteyner kentin ilk etabı tamamlanırken aileler bu yaşam alanlarına yerleştirilmeye başlandı.

Konteyner kentte; çocuk oyun alanları, mescit, kütüphane, sosyal tesis ve aşevi de kuruldu.  1500 kişiye yemek çıkaracak aşevinde Ramazan ayı boyunca depremzede ailelere iftar ve sahur yemekleri verilecek. İftar ve sahur dışında da aşevi gün boyu vatandaşların hizmetinde olacak. Mobil büfe aracı ise vatandaşlara çay, kahve, çocuklara ise meyve suyu, bisküvi ve çikolata ikram edecek. 

Vatandaşlara teslim edilen konteynerlerin içerisinde; televizyon, masa sandalye, halı, çekyat, yatak, ranza, çamaşır makinası, buzdolabı, mini fırın, set üstü ocak, çatal bıçak ve yemek setleri, kıyafet dolapları bulunuyor.

Bunların yanı sıra Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın talimatlarıyla Afşin’de Ramazan ayı için çeşitli etkinliklerde düzenlenecek. Çocuk tiyatrosu, animasyon, ortaoyunu, Karagöz Hacivat gösterisi, jonglör gösterisi, kukla gösterisi, sihirbaz gösterisi ve bubble gösterisinde çocuklar doyasıya eğlenirken, yüz boyama atölyesi, sosis balon atölyesi ve kitap boyama atölyesinde keyifli vakit geçirecekler.

Bu etkinlikler esnasında; Şapka, Balon, Oyuncak, Kutu Oyun, Boyama Kitabı, Kuru Boya, Çocuk Hijyen Seti, Patlamış Mısır, Osmanlı Macunu Dağıtımı, Osmanlı Şerbeti Dağıtımı, Pamuk Şekeri Dağıtımı, Günlük Ve Kalemlik Setleri çocuklara hediye edilecek.

Ramazan ayının hemen öncesinde konteyner kentte incelemeler yapan Başkan Ahmet Poyraz, yeni yaşam alanının ilk etabına yerleşen ailelerle sohbet edip, çocuklara oyuncak hediye etti.   Yeni kurulan aşevinden çıkan ilk yemekleri vatandaşlara ikram eden Başkan Poyraz, ilçede esnaf ziyaretlerinin ardından Altunelma Köyü’nde özel gereksinimli çocukları bulunan Sert ailesini de ziyaret etti.

Çekmeköy Belediyesi bölgede; aşevi, altyapı, konteyner kent kurulumu, 100 adet konteyner dükkan, personelleri ve iş makinaları, dezenfeksiyon, temizlik ve sağlık ekipleriyle yaralar sarılıncaya kadar çalışmalarını sürdürecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2023, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER