banner32

Cumhurbaşkanı yardımcısı Oktay, Çekerek’te baba ocağını ziyaret etti

Yardımcısı Fuat Oktay, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere 2 Ekim 2021 Cumartesi günü Yozgat’ın Çekerek Ilçesine gelerek ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkanı yardımcısı Oktay, Çekerek’te baba ocağını ziyaret etti

Çekerek Barajında oluşturulan lavanta adasında incelemelerde bulunarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, Yozgat Valisi  Ziya Polat, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, İlçe Kaymakamı Hayrettin Buğra Güzel  ve İlçe Belediye Başkanı Eyyüp Çakır  ile diğer protokol mensupları tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, lavanta adasında ilgililerden bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ilçede vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılandı ve zatıalileri burada bulunan Çekerek halkına  hitap etti.

Akabinde İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Çekerek İlçe Kaymakamı Hayrettin Buğra Güzel’den ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Hayrettin Buğra Güzel, Cumhurbaşkanı Yardımcısı  İlçemize yapmış olduğu teşriflerinden dolayı zatıalilerine şükranlarımı sunuyorum ve kendilerine hediye takdiminde bulunuyorum

Cumartesi gecesini Bayındırhüyük köyünde geçiren ve 3 Ekim Pazar günü de ziyaretlerine devam eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Pazar günü ilk ziyaretini aile kabristanına gerçekleştirerek aile büyükleri için dua etti. Baba ocağı Bayındırhüyük köyünde hemşehrileri ile üzüm hasadına katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı  Fuat Oktay, köylüleri ile pekmez de kaynattı.

Girişimci kadınlarla sabah kahvaltısında bir araya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Oktay, daha sonra yöresel ürün üretim alanlarını gezerek kadınlarımıza çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi. Ardından Yozgat Bozok Üniversitesi Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri MYO mezuniyet törenine katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gençlerimizi tebrik ederek bundan sonraki hayatlarında ve kariyerlerinde başarılar diledi. Başkan Oktay ilçe esnaflarını  ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunan Başkan Fuat Oktay, vatandaşlarımızla da hasbıhal ettikten sonra İlçemiz merkezinde yapılacak olan caminin temel atma törenine katıldı.Daha sonra İlçemiz Gençlik Merkezini ve İlçe Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ederek devam eden kurslara katılarak gençlerle sohbet edip, kütüphanede ders çalışan gençlere başarılar diledi.

Çekerek Ilçesi, Türkiye ve Avrupa Şampiyonalarının yapılabileceği rafting parkuru ve su sporları proje çalışmalarını yerinde inceleyen Oktay, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardimcı’dan bilgi aldıktan sonra İlçemizden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2021, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER