banner22

Dünya İnsan Hakları Gününde Ümraniye Kayıtsız Kalmadı

DÜNYA İnsan Hakları Günü nedeniyle İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı(İHH), 'Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık' sloganıyla Suriye'ye İstanbul'dan 50, Türkiye genelinden toplamda 350 yardım TIR'ı gönderdi.

Dünya İnsan Hakları Gününde Ümraniye Kayıtsız Kalmadı

Bu kapsamda Ümraniye Belediyesi ve İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Ümraniye temsilciliği işbirliği ile toplanan yardım tırları, Ümraniye Alemdağ Caddesi üzerinden düzenlenen törenle uğurlandı.

 Törene, Kaymakam Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, İHH Ümraniye İlçe Temsilcisi Talip Enes, İlçe Müftüsü Muharrem Gül, STK Temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları ve gönüllü vatandaşlar eşlik etti.

Kampanya hakkında açıklama yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım; "Suriye 'de 17 yıldır insanlarımız, kardeşlerimiz kışın ortasında büyük problemler yaşıyorlar. En büyük temel ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. Bugün biz burada İHH ve çeşitli kurumlarımızla bir araya geldik ve Suriyeli kardeşlerimizin bir kere daha yanlarında olmak için yola çıkıyoruz. " şeklinde konuştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER