banner34

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Kapsamlı Şile Ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Soylu'nun Programı Sırasında Telefon Bağlantısıyla Şile'deki Vatandaşları Selamladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Kapsamlı Şile Ziyareti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Alacalı Mahallesi'ndeki ziyareti esnasında vatandaşların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla araması yönündeki isteği kırmadı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla toplantı yapılan alana bağlanarak, buradaki vatandaşları selamladı. Vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnanıyorum ki sizler önümüzdeki seçimlerde artık Şile'de çok daha farklı bir ses getireceksiniz. Şile zaten bizim için bir kale. Dolayısıyla Şile'nin kalesinden inşâllah çok daha farklı bir ses getireceğinize inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.


 
Şile Muhtarlar Toplantısına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Başkanlık Yaptı
Çamlık Mercanköşk Sosyal Tesisleri’nde basına kapalı gerçekleştirilen ve bizzat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun başkanlık yaptığı toplantıya, Bakan Soylu'nun yanı sıra İstanbul Milletvekili Erol Kaya, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topcu ve Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, kamu kurum ve siyasi parti temsilcileri ile muhtarlar katıldı.


 
Ahmetli, Alacalı, Kabakoz ve Kızılcaköy Mahalleleri Ziyaret Edildi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında gerçekleştirilen Şile Muhtarlar Toplantısı ardından Bakan Süleyman Soylu, Şile Muharip Gaziler Derneği'ne de bir ziyarette bulundu. Bakan Süleyman Soylu, burada Gazilerle sohbet etti. Program çerçevesinde ilçe sakinleriyle de Ahmetli, Alacalı, Kabakoz ve Kızılcaköy Mahallelerinde bir araya gelen Bakan Süleyman Soylu, mahalle sakinleriyle tek tek selamlaşıp hoş sohbetler gerçekleştirdi ve mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi. Kendilerini büyük bir coşkuyla karşılayan Şile sakinlerine teşekkür eden Bakan Soylu, ziyareti sırasında Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı tarafından Şile’de gerçekleştirilen çalışma ve faaliyetler hakkında bilgilendirildi.


 
Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Şile’mize ve Milletimize Kazandırdığımız Eserlerimize Devam Edeceğiz.”
Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Bakan Süleyman Soylu ziyaretine ilişkin olarak; “Şile’mizdeki 62 mahallemizin muhtarları ile düzenlediğimiz istişare ve değerlendirme toplantımız hayırlara vesile olsun. Bugün Şile için yine çok bereketli bir gün geçirdik. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu'nun da teşrif ettiği, Milletvekilimiz Sayın Erol Kaya, İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, İl Başkanımız Sayın Osman Nuri Kabaktepe ve İstanbul’daki tüm idari yöneticilerimizin de katılımlarıyla ilçe muhtarlarımız, hemşehrilerimizle ve köylülerimizle bir araya geldik. Şile’mize ve milletimize kazandırdığımız eserlerimize, hedeflediğimiz 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarımıza azim ve kararlılıkla devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.


 
Bakan Soylu’dan Kızılcaköy’de Büyük Müjdeler
Programı kapsamında Kızılcaköy Mahallesi’ne de uğrayan Bakan Soylu, burada gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkati çekerek, sportif altyapının sağlam yapılması gerekliliğine değindi. Kızılcaköylü gençlerden gelen talepleri dinleyen Bakan Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’yu telefon ile arayarak, mahalle girişindeki boş alana, futbol ve basketbol oynanabilecek sahalar ve sosyal etkinlik alanı yaptırılmasını istedi ve inşâ onayını aldı. Yine vatandaşların talebi olan, mahalle girişinden çıkışa kadar olan bölüme aydınlatma yapılması talebini alan ve yetkililere onaylatan Bakan Soylu, mahalle muhtarından gelen köy konağının yenilenmesi talebine de olumlu yanıt vererek, 90 gün içerisinde gerekli işlemlerin başlatılarak modernizasyon ve genişletme işlemi sağlanacağı müjdesini verdi. Mahallelilerin son olarak, Türk milleti için oldukça önemli olan Türk bayrağının, şanlı bir şekilde dalgalanabileceği, ışıklandırılmış dev bir bayrak direği alanı talebine de olumlu cevap veren Bakan Soylu, bayrağımızın milletin hürriyet ve istiklâlinin en somut belgesi olduğunu söyledi.


 
Ziyaretleri sonunda Bakan Soylu, karşılaştığı samimi ortam ve konukseverlik için Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’ya ve ilçe sakinlerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2022, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER