banner32

İHH Çekmeköy Temsilciliği Suriye'de

Çekmeköy İHH Temsilcisi Barış Kaplan, yönetim kurulu üyeleri Abdullah Gelgeç, Erdoğan Çınar, Harun Uruk ve Arama Kurtarma birimi Başkan Yardımcısı Kadir Sefil Suriye’nin idlip bölgesinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

İHH Çekmeköy Temsilciliği Suriye'de

Ziyaretler öncesinde yurt içinde Reyhanlı Lojistik Merkezi ve Entegre Ekmek Üretim Tesisi, dünyada ilk konsept olan Katar devleti ile İHH ‘nın ortak yaptığı 800 öğrencisi olan ve içinde Uluslararası İmam Hatip Lisesi bulunan Eğitim Köyü’nde de bir dizi görüşmeler gerçekleştiren Çekmeköy temsilcileri çalışanlardan işleyiş ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

İHH Çekmeköy temsilcileri   ziyaretlerinin ikinci gününde Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Suriye tarafına geçerek İHH’nın Babülhava Lojistik Merkezi, İdlip’te bulunan Uluslararası Doktorlar Derneği (AİD) ile İHH ortaklığında yapılan Katarakt Merkezi ve Ortez-Protez merkezi gezerek hastaları da ziyaret etti.

İdlip ziyareti sonrası dünyanın en büyük çadır kampı olan Atme bölgesi başta olmak üzere tüm bölgelerdeki eğitim, yardım ve yetim çalışmalarıda yerinde görüldü.

Çekmeköylü gönüllülerin desteği toplanan yardımla bölgede  3000 öğrenci ile eğitim veren okulun bir aylık öğretmen maaşları ödendi. Ayrıca bölge için büyük öneme sahip  ekmek fırınına da un bağışında bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER