banner22

Ihlamurkuyu Mahallesi Muhtarı Kemandar Yılmaz ”Mahallemizin Ulaşımı Yetersiz”

Muhtarlar, mahalleleriyle ilgili ‘öneri, talep ve şikâyetleri’ gazetemiz aracılığıyla kamuoyuna aktarmaya devam ediyoruz.

Ihlamurkuyu Mahallesi Muhtarı Kemandar Yılmaz ”Mahallemizin Ulaşımı Yetersiz”

Ümraniye lhlamurkuyu Mahalle Muhtarı Kemandar Yılmaz, Gazetemize Mahallenin içerisinde bulunduğu sorunlar hakkında bilgi verdi. Yılmaz,” Mahallemizin yeni ulaşım araçlarına acil ihtiyacı var” diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Muhtar Yılmaz açıklamasında; “Ihlamurkuyu Mahallesinin en önemli sorunlarından birisi ulaşım sıkıntısıdır. Mahalle sakinlerimizin ulaşım sıkıntısından kurtulabilmesi için, mahalle olarak özellikle Bülbül  Deresine yeni bir hat istiyoruz.  Mahallemiz yaklaşık 35 bin nüfusuyla ilçenin en büyük mahalleleri arasında bulunduğunu, bir kez daha hatırlatarak ulaşımın önemini vurgulamak istiyorum.Mağduriyetimizin giderilmesi için, İstanbul Büyükşehir  Belediye  Başkanlığı Ulaşım Toplu Hizmetler Müdürlüğüne konuyu resmi başvuruda bulunarak bildirdik. Büyükşehir Belediyesinin ilgili biriminden ivedilikle olumlu yanıt beklemekteyiz.”

Kâğıt Depoları Çevre Düzenini Bozmaktadır

Mahallemizin bir başka sıkıntısı da, Malazgirt caddesi ve Bülbül Deresi gibi birçok noktada kâğıt toplayan depoların çevre düzenini bozan görüntüsü olduğunu söyledi. Vatandaşların en çok şikâyetçi oldukları konularında başında, çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan kâğıt toplayıcılarınca mesken tutulması şikayetleride beraberinde getirmektedir.

 Yılmaz;  “Mahalle içerisinde birçok noktada faaliyet gösteren çöp ve kâğıt toplayıcıları daha uygun bir yere taşınmalıdır. Bizler kimsenin ekmeği ile oynayamayız. Ancak konuyla ilgili mahalle sakinlerinden yaşanan olumsuzluklarla ilgili çok sayıda şikâyet ve ihbar almaktayız. Mahallemizin huzur ve refahı için bu tür olumsuzlukların bir an önce giderilmesi ve çözüme kavuşturmak için çaba göstermekteyiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER