İSTANBUL'DAKİ KASTAMONULULARIN AYAK SESLERİ ÇALIŞTAYLA HİSSEDİLDİ

İstanbul’da yaşayan Kastamonulu STK’ların temsilcileri bir araya gelerek “Kastamonulular İstanbul’da Temsilde Adalet İstiyor” başlıklı bir çalıştay düzenledi.

İSTANBUL'DAKİ KASTAMONULULARIN AYAK SESLERİ ÇALIŞTAYLA HİSSEDİLDİ

İstanbul’da yaşayan Kastamonulu STK’ların temsilcileri bir araya gelerek “Kastamonulular İstanbul’da Temsilde Adalet İstiyor” başlıklı bir çalıştay düzenledi.

Düzenlenen çalıştaya İmes Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, Gelecek Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Şinasi Kuytak ve çok sayıda davetli katıldı.

Kastamonulular İstanbul'da temsildeki yerimiz adlı çalıştay toplantısında eksik olduğumuz alanlardan nasıl çıkarız konusunda istişare ederek düşünce ve fikirlerini aktardılar. Çalıştay adına söz alan Cemal Şenol tespit edilen eksikliklerin anekdotlarını katılımcılara sinevizyondan aktardı. Toplantıda katılımcılara mikrofon uzatarak konuşma fırsatı verildi. Konuşmacıların önerileri ve tavsiyeleri kayıt altına alındı. Konuşma yapan her konuşmacı bu tür istişare toplantılarının sürekli olarak yapılmasını önerirken, geç kalınmış bir çalıştay olduğunu dile getirdi.

ÇALIŞTAY FARKINDALIK YARATMAYI BAŞARDI

Toplantıya sivil toplum başkan ve yöneticileri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, iş dünyası ve halkın ilgisi hafta içi olmasına rağmen yoğundu. İlki birinci bölgede yapılan toplantının ikinci bölge ve üçüncü bölgede yapılmasına dair talepler fazlaydı. Bu toplantıyla 569 bin sessiz çoğunluğun ortak sesi dile getirildi. Kastamonulular İstanbul da temsilde Adalet istiyor. Siyasi partilerin temsil noktasında icraata geçilmesi istenildi. Ortak ses yeter artık, yeter artık diye çığlığa dönüştü. Bu tür çalıştayların farklı farklı bölgelerde yapılmasıyla Kastamonu halkının bilinçli ve sorgulayan seçmen profiline geçilmesi sağlanacak. Çalıştayın sonuç bildirgesini merak edenler açısından ise ikinci ve üçüncü toplantı sonrası kamuoyu ile paylaşılacağı bilgisi verildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2022, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma Acar
Fatma Acar - 11 ay Önce

Kastamonu ve İstanbul daki Kastamonu'lular olarakTradef organizasyonunun ardından gurur bizler için umut vaad eden girişimler..Birlik beraberlik içinde daha çok ve büyük organizasyonlarda buluşmak ümidiyle

SIRADAKİ HABER