İstanbul Muhtarlar Federasyonu Kadir Delibalta İle Yola Devam Dedi

İstanbul Muhtarlar Federasyonu olağan 4. Olağan kongresi Üsküdar’da gerçekleşti.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Kadir Delibalta İle Yola Devam Dedi

İstanbul Muhtarlar Federasyonu olağan kongresinde dördüncü defa beni ve ekibimi tekrar seçen İstanbul muhtarlarıma şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkürlerini ileten Delibalta; “Pandemi nedeniyle misafirsiz yaptığımız kongremize sadece ilçe dernekleri delegelerini davet edebildik. Lütfen kimse beni neden çağırmadın diye gönül koymasın. Öte yandan bizlere salonu hazırlayan Üsküdar Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Türkmen’e, Divan Başkanlığı yapan Esat Kalay’a, Konfederasyon Onursal Başkanımız Sayın Hüseyin Akdeniz ve divan üyelerine, basın mensubu arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


MUHTARLARIMIZLA UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ

Başkan Delibalta, “Son pandemi dönemi yerel yönetimlerin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermiştir. Mahalli idareler, muhtarlıklar, belediyeler bu pandemide taşın altına elini koymasaydı tüm dünyada devletlerin başarılı olma şansı yoktu. Halkla iç içe olan, mahalleyi iyi bilen, sıkıntıları iyi bilen ve verilen görevleri layıkıyla gece gündüz yerine getiren belediyeler ve muhtarlıklardır. İnşallah bu pandemi süreci yerel yönetimlerin Türkiye’ye ne kadar lazım olduğunu göstermiştir. Göreve geldiğim ilk günden bugüne muhtarlarımızla birlikte uyum içerisinde çalışmaya önem verdim. Çünkü ne ben, ne bürokratlarımız ne de meclis üyeleri mahalleyi muhtar kadar bilemez. Muhtarlarımız mahallelinin taleplerini bize getirdi, biz de her işimizde taleplere yönelik hizmet ürettik” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 10:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zarife Kaya
Zarife Kaya - 2 yıl Önce

Şahsım adına Kadir Delibalta beyefendiyi tebrik ederim.Hakkı ile kazanmışt8r.Emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürler ederim.

SIRADAKİ HABER