İSTANBUL VALİLİĞİ DEPREM ŞEHİTLERİ ANISINA FİDAN DİKİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRDİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın katılımıyla Dünya Ormancılık Günü ve Haftası’nda Deprem Şehitlerimiz için Fidan Dikim Töreni gerçekleştirildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ DEPREM ŞEHİTLERİ ANISINA FİDAN DİKİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Eyüp Sultan’da düzenlenen etkinliğe; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Merkez Komutanı Tuğgeneral Hakan Büyükçulha, Eyüp Sultan Kaymakamı İhsan Kara, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu, İstanbul Orman Bölge Müdürü Celal Pir, ilçe protokolü ve depremzede şehitlerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda deprem şehitleri için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua okundu.

İstanbul Valiliği ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ev sahipliğindeki organizasyonda Vali Yerlikaya, katılımcılara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen büyük depremlerden etkilenen vatandaşları anarak sözlerine başlayan Vali Yerlikaya, “Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Mekânları cennet olsun. Yarın, Mübarek Ramazan-i Şerif’imizin ilk günü. Şehrimize, milletimize ve islam âlemine hayırlar getirsin inşallah. Bugün, Dünya Ormancılık Günü ve Haftası vesilesiyle bir aradayız. Toprak bizim mayamız, her ağaç bizim canımız gibi. Bunun için; Her fidan ruhumuza can, geleceğimize nimet olacaktır. Birazdan dikeceğimiz her bir fidan da; Deprem şehitlerimizin aziz ruhlarına inşallah birer hediye olacaktır. Sizlere de bu hayırlı hizmete katkılarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Program fidan dikimi ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER