İSTANBUL VALİLİĞİ İDARECİLER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLEDİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla mülki idare amirleriyle bir araya geldi.

İSTANBUL VALİLİĞİ  İDARECİLER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLEDİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Eşi Hatice Nur Yerlikaya ev sahipliğinde düzenlenen programa Emekli Valiler, Merkez Valileri, Mülkiye Teftiş Kurulu Başmüfettişleri, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Müdürleri, İdareciler Derneği İstanbul Şubesi mensupları ile eşleri katıldı.

Davetli misafirler ile sohbet eden Vali Yerlikaya, mülki idare amirlerinin İdareciler Günü’nü tebrik etti. Müzik dinletisiyle başlayan programda Vali Yerlikaya, Türk İdareciler Derneği İstanbul Şube Başkanı Emekli Vali Dr. Süleyman Oğuz ve Emekli Vali Musa Atik katılımcılara hitaben birer konuşma gerçekleştirdiler.

“Bu Kutlu Şehre Hizmet Etme Onurunu Paylaşmaktan Büyük Mutluluk Duyuyorum”

Vali Yerlikaya konuşmasında, “Sizlerle birlikte, bu kutlu şehre hizmet etme onurunu paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Mülki idare amirlerimiz ve idarecilerimiz, bulunduğu yerde hiçbir ayrım gözetmeksizin her bir vatandaşımızın huzuru ve güvenini sağlayabilmek adına büyük bir sorumluluk taşıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettikleri gibi, ‘İdarecilerimiz, devletle millet arasındaki köprüdür.’ Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı olan Türkiye Yüzyıl’ına adım atıyoruz. İstanbul’umuzdaki Mülki İdare amirlerimize, tüm idarecilerimize ‘Güçlü ve Büyük Türkiye’ idealini gerçekleştirmek için çok büyük görev düşüyor. Bunun önemli itici gücü, kolektif çalışma mantığıyla hareket eden yöneticiler olacaktır. İdarecilerimiz halkla bütünleştikçe bu olumlu değişim daha da hız kazanacaktır. Amacımız, görevimizi layıkıyla yapmak ve başımızı yastığa rahatça koyabilmek. Tüm mesai arkadaşlarımın, İdareciler Günü’nü tebrik ediyorum. Emekliye ayrılmış olan idarecilerimize hürmetlerimi sunuyorum, ebediyete göç edenlere Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Türk İdareciler Derneği İstanbul Şube Başkanı Emekli Vali Dr. Oğuz konuşmasında “İdareciler Derneği, zor şartlar altında kurulmuştur. İdarecilik, insan odaklı bir meslektir. Milattan önce 5. Yüzyılda Konfüçyüs, rütbeleri koymuş, 11. Yüzyılda da Kutadgu Bilig’de ‘İdareci cesur olmalı ama cahil cesareti değil, bilgili cesur olmalı, ahlâklı, erdemli, insan sevgisine sahip, sadık ve bağışlayıcı olmalı’ yazıyor. İdarecimiz, valimiz, kaymakamımız ilk önce gittiği yerde eksiklikleri tespit eder. İlk 6 ay – 1 yılı eksiklikleri tespitlerle geçer. Ondan sonraki yıllar ise icraatla geçer. Işığa, sizi aydınlattığı için teşekkür edin ama o ışığı tutan eli unutmayın.” ifadelerini kullandı.

Emekli Vali Atik ise, “Sayın Valimiz, beni bir duayen bir mülki amir ve kaymakam olarak davet etti. İnsanlar, her yaşın bir güzelliği vardır diyerek yaşamalı, yaşlandım diye her şeyi bir kenara itmemeli ve sosyal yaşamana devam etmelidir. Mesleğimiz, bir fedakârlık mesleğidir. Bizler, görev aşkı ile yetiştirildik. Bu akşamda sizlere hitap etmekten çok mutlu oldum.” şeklinde konuştu.

Program, konuşmaların ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER