banner22

Muhterem Nur'un manevi oğlundan basında çıkan haberlere yalanlama!

Usta sanatçı Müslüm Gürses’in 87 yaşındaki hayat arkadaşı Muhterem Nur hastaneye kaldırılmıştı. Muhterem Nur'un bilincinin kapandığı şeklindeki haberler, Nur'un temsilcisi ve manevi oğlu Ahde Vefa Platformu Başkanı Taner Akkuş tarafından yalanlandı.

Muhterem Nur'un manevi oğlundan basında çıkan haberlere yalanlama!

Usta sanatçı Muhterem Nur, bir süredir hastanede tedavi görüyor. Nur hakkında kamuoyunda çeşitli iddialar ortaya atılıyor.

TANER AKKUŞ'TAN AÇIKLAMA

Tüm bu iddialara sanatçının hem temsilcisi hem de manevi oğlu olan Ahde Vefa Platformu Başkanı Taner Akkuş'tan yalanlama geldi. Akkuş, sosyal medya üzerinden yayımladığı videoda, 'Muhterem Nur annemizle ilgili söylentiler asılsızdır. Kendisinin bilinci ve şuuru yerindedir. Allah'a şükürler olsun. Dostlarımızdan dualarını eksik etmemelerini istiyoruz.' açıklamasında bulundu.

Müslüm Gürses’in 35 yıllık hayat arkadaşı Muhterem Nur’un tedavisi sürüyor. Yakınları ‘öldü’ şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. 

2013 yılında vefat eden Müslüm Gürses'in eşi ve sinemanın eski yıldızlarından Muhterem Nur, yüksek şekere bağlı organ yetmezliği nedeniyle Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı. Yaklaşık 2 haftadır tedavisi süren Nur’un hayati tehlikesi devam ettiği haberleri gelmişti.

Bir süredir böbrek yetmezliği ve solunum yolları enfeksiyonu nedeniyle tedavi altında olan Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur’un bilincinin kapanmıştı. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitm ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren Muhterem Nur önceki gün yeniden yoğun bakım ünitesine alındı. Kan değerleri değişen Muhterem Nur solunum ve diyaliz cihazına bağlanmıştı. 

ON AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE OLMUŞTU;

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitm ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren Muhterem Nur önceki gün yeniden yoğun bakım ünitesine alındı. Kan değerleri değişen Muhterem Nur solunum ve diyaliz cihazına bağlandı. Bilinci kapanan 87 yaşındaki Nur'un son durumu Gürses hayranlarını da üzdü.

İLK KEZ MEZARA GİDEMEDİ

Muhterem Nur, hastanede tedavi gördüğü için hayat arkadaşı Müslüm Gürses'in vefatının ardından ilk kez bu yıl eşinin mezarında yapılan törene gidememişti.

YAKIN DOSTLARI ZİYARET EDEMEDİ

Yeşilçam'ın usta isimleri Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve Filiz Akın, Muhterem Nur'u hastanede ziyaret etmek istedi. Ancak enfeksiyon riski nedeniyle sanatçılara ziyaret izni çıkmadı.

MUHTEREM NUR KİMDİR?

Gerçek adı Aysel Muhterem Kısa olan Muhterem Nur, Türk Sineması'nda onlarca filmde yer almış sinema oyuncusu ve şarkıcıdır.  Aslen Makedon göçmeni olan Muhterem Nur, 1932 Manastır doğumlu. Annesini ve babasını hiç bilmeyen Nur, Daha sonra “teyze” dediği bir kadın tarafından büyütüldü. 1942’de, İkinci Dünya Savaşı’nın dehşeti içinden bir kamyonun altında İstanbul’a kaçırıldı. Eyüp’e yerleştiler. 14 yaşında yine Eyüp’te bir dokuma fabrikasında çalışma hayatına başlayan  Nur, bir subayla evlendi sonrasında bir oğlu oldu.İlk film teklifini 1950’lerin başında Muharrem Gürses’ten alan usta sanatçı 986 yılında Müslüm Gürses ile evlendi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER