banner31

Rizeliler Kan Bağışı Kampanyasında Buluştu

Üsküdar'da faaliyet gösteren Rize Dernekler Federasyonu ve Üsküdar Rizeliler Derneği öncülüğünde gerçekleşen Kızılay'a kan bağışı kampanyasına Rizeliler ve bölge halkı yoğun ilgi gösterdi.

Rizeliler Kan Bağışı Kampanyasında Buluştu

Dernekler veriyor kanı, kurtarıyor binlerce canı’ sloganıyla Üsküdar meydanında gerçekleşen kan bağışı kampanyasında yüzlerce kan bağışı yapıldı.

Üsküdar meydanında gerçekleşen kan bağışı kampanyasına Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi Danışmanları Murat Çadır, Esat Kalay, Türk Kızılayı yöneticileri, sanatçılar, iş insanları olmak üzere siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Kan bağışına, Üsküdarlı Rizelilerin yanı sıra İstanbul’un farklı ilçelerinde ikamet eden vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Rize dernek ve vakıf üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasında kan bağışının anlamını ve önemini içeren bir konuşma yapan Vakıf Başkanı Recep Albayrak; “sağlıklı olan herkesi Kızılayımıza kan bağışı yapmaya davet ediyorum. Kan bağışı yapmak, bizlerin kutsal bir görevidir. Hastalarımıza şifa vermek için herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyorum.  Üsküdar Kızılay şubesi ve Üsküdar Belediyesi ve Rize Dernekler Federasyonu Ridef ile Üsküdar Rizeliler Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz kan bağışı kampanyamıza katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz” dedi.

HASAN TEK KONUŞMASINDA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

İhtiyaç sahiplerine yaptığı yardımlarla bilinen Üsküdar Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Tek; “Rizeliler derneği öncülüğünde amacımız topluma ve milletimize yararlı olan her türlü faydalı hizmetleri yapmaktır. Kan bağışının önemini vatandaşlarımıza iyi anlatıp bilgilendirmeliyiz. İnsan her yaşta kan veremez, en sağlıklı kan 20 ile 40 yaş arasında verilmelidir. Bu nedenle kan bağışı yapmanın faydalarını ve cana can katmanın önemini topluma iyi anlatmalıyız. Çünkü kan bağışı hayatın her alanında önemli bir yere sahiptir. Şölen havasında gün boyu süren kan bağışı kampanyasında halaylar çekildi ve vatandaşlara Karadeniz’in meşhur yöresel karalahana yemeği ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER