banner32

“Türkiye Muhtarları El Ele Projesi İstanbul Buluşması” Gerçekleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun teşrifleri ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın katılımıyla “Türkiye Muhtarları El Ele Projesi İstanbul Buluşması” gerçekleştirildi.

“Türkiye Muhtarları El Ele Projesi İstanbul Buluşması” Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Vali Yardımcıları Dr. Hasan Hüseyin Can ve Niyazi Erten, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu ve ilgili kurumların temsilcileri ve Türkiye’nin birçok ilçesinden köy ve mahalle muhtarı katıldı.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu’nun kısa film gösterimi ile başlayan programda, Bakan Soylu, Vali Yerlikaya, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk ve İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta katılımcılara hitaben birer konuşma gerçekleştirdiler.

“Siz Muhtarlar Bu Ülkenin Kuvvetli Yöneticilerisiniz”

Bakan Soylu, “Buradan bakınca çok güzel bir aile tablosu görüyorum, iyi ki varsınız. Türkiye’nin dört bir yanından, 32 ilden misafir olan çok kıymetli muhtarlarımız ve İstanbul’daki değerli muhtarlarımız. Devletin 200 yıllık muhtarlık geçmişindeki katkılarınız, kattıklarınız ve desteklerinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Muhtarlığın yeniden saygın bir konuma erişmesine öncülük eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a saygılarımı iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Farklı memleketlerin, farklı köylerin, farklı ilçelerin, farklı mahallelerin içinde yaşadığımızı belirterek sözlerine devam eden Bakan Soylu, “Bir arada yaşamanın ne demek olduğunu biliyoruz. Bir yerde kanalizasyon tamiri yaparken de bir yerde uyuşturucu ile mücadele ederken de hepimiz aynı amaçla bir aradayız. Hepimiz ortak bir amaç için Türkiye’ye hizmet için çalışıyoruz. Siz muhtarlar bu ülkenin kuvvetli yöneticilerisiniz. Siz mahallenizi en iyi şekilde geliştirmek için çalışıyorsunuz.” şeklinde konuştu.

Konfederasyon başkanlarına, muhtarlara, “Türkiye Muhtarları El Ele Projesi”nde emeği geçenlere şükranlarını sunan Bakan Soylu, “Ev sahibimiz İstanbul Valimize, projenin bu noktaya gelmesinde emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

“Sizlerle Birlikte Çalışmaktan Onur Duyuyorum”

Vali Yerlikaya, konuşmasında “Buluşmamızın birlik, beraberlik ve huzurumuz için hayırlara vesile olmasını canı gönülden diliyorum. Medeniyetimizin baş tacı İstanbul’da 39 ilçemizin, 963 mahallesinde muhtarlarımız vazife yapıyor. Her muhtarımız, mahallemizin, köyümüzün kanaat önderi, lideri konumunda. Sayın Cumhurbaşkanımızın himaye ve rehberliğinde hamd olsun ki, muhtarlarımızın yerel yönetimde etkisi, çok daha güçlü bir hale geldi. İnşallah, hep birlikte mahallelerimizi, köylerimizi daha mutlu bir belde kılmak için, Türkiye’miz için, geleceğimiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Vali Yerlikaya, “Bugün misafirimiz olan tüm muhtar kardeşlerime, İstanbul’umuzdaki, 963 mahallemizin muhtarına, köylerimize, mahallelerimize, şehirlerimize ve dünyanın en güzel şehrine yaptığınız hizmetler için teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte çalışmaktan onur duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Yerlikaya, “Türkiye Muhtarları El Ele” projesinin hayata geçirilmesinde büyük destek ve emekleri olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardında Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Aktürk ve İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Delibalta’nın Bakan Soylu’ya hediye takdimleri ile program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2022, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER