banner31

Ümraniye Belediyesi'nden Emektar Esnafa Hizmet Berat'ı Takdimi

Hem ekonomik hem de sosyal anlamda Türkiye'nin önemli değerlerinden olan ve hizmette 25'nci yılını tamamlayan esnaf ve sanatkarlara hizmet beratları takdim edildi.

Ümraniye Belediyesi'nden Emektar Esnafa Hizmet Berat'ı Takdimi

Ümraniye'de hizmette 25. yılını tamamlayan esnaflara, hizmet beratları takdim edildi. Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, "Ahilik kültürünü, İstanbul'da Modoko ve etrafındaki Ümraniye'nin esnafı da, aile kültürüyle ciddi şekilde yerine getirmiş oluyor" dedi.

Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal ve Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan, Ümraniye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özdil, AK Parti İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve Dudulluspor Başkanı Ali Yazlı ve İMES Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar'ın katılımıyla gerçekleşen törende 30 esnaf, hizmet beratı aldı. 

Başkan İsmet Yıldırım; “Esnaf Kültürü Ahilikten Gelme”

Programda bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, 2021 yılının “Ahilik Yılı” olarak ilan edildiğini hatırlatarak esnaf kültürünün önemine vurgu yaptı. Başkan Yıldırım, “Bu yıl, Sayın Cumhurbaşkanımızın nezdinde Ahilik Yılı olarak ilan edildi. Ahilik demek; kardeşlik, cömertlik ve yardımlaşma demektir. Esnafımızın Anadolu’daki bu kültürünü, İstanbul’da Modoko ve etrafındaki esnaflarımızın ciddi şekilde yerine getirdiğini görüyorum. Biz de hizmette 25 yılını doldurmuş esnafımıza plaket vermek istedik. İlçemizde 40 bine yakın esnafımız var. Bu önemli bir rakam” dedi.

“Hükümetimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız nezdinde her türlü hizmeti esnafımıza, ihtiyaç sahiplerine ve hasta kardeşlerimize tüm kamu kurumlarıyla gerektiği şekilde yaptı” dedi. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymanın çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Yıldırım, “Esnaf kardeşlerimize işlerinde başarılar ve bol kazançlar diliyorum” dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan;

Çalışkan törende yaptığı konuşmada; “Ümraniye Belediyesi tarafından Modoko’da 25.yılını dolduran esnafımıza Belediye Başkanımız Sn.İsmet Yıldırım tarafından hizmet beratları verildi. Bu anlamlı organizasyonlarından dolayı Sayın başkanımıza ve nezdinde emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal; “Esnaflarımız Ekonomimizin Can Damarı”

Kaymakam Cengiz Ünsal; “Birlik ve beraberliğin sembolü, sokağın ışığı, ekonominin can damarı olan esnaflarımız; gıdadan,giyime;temizlikten,ulaşıma varıncaya kadar hemen her alanda yaşamlarımızın vazgeçilmezi konumunda olmuşlardır ve olmaya devam edeceklerdir. Esnaflarımızın toplumsal yaşamdaki önemli rolünü tarihimizdeki “ahilik” yapılanmasında görmemiz mümkündür.Bu duygu ve düşüncelerle; bu anlamlı töreni hazırlayan Belediye Başkanımız ve ekibine; kıymetli Modoko Yönetim Kuruluna çok teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER