banner32

Ümraniye Esnaf Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu Ses Getirdi

Ümraniye Esnaf Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu Haldun Alagaş Spor Kompleksinde gerçekleştirildi.

Ümraniye Esnaf Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu Ses Getirdi

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu gündem maddeleri okunmasının ardından saygı duruşu ve istiklal Marşına geçildi. Genel kurulda odanın faaliyet ve hesap raporlarının tebliğ edildi ve oy birliğiyle kabul edildi.

Genel Kurul Divan Heyetine Başkan Mustafa Uzun,Başkan Yardımcılığına Osman Örsün,Katip üyeliklerine Kenan Kuk ve Mehmet Öner Öncü’yü teklif eden Özdil üyelerin oy birliğiyle kabul etmeleriyle divan heyeti oluşturuldu.

“Türk Esnaf ve Sanatkar Camiasının Emrindeyim”

Genel Kurul açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Mehmet Özdil, ‘Türk Esnaf ve Sanatkar Camiasının Emrindeyim’ mesajını ileterek başlayan konuşmasında; “Erken saatlerde bizlerle olan ve bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Asırlar boyunca Anadolu’da devletin zayıf düştüğü, toplumun birliğe ve dirliğe ihtiyacı olduğu her dönemde ahiler, yani esnaf ve sanatkârlarımız devreye girmiştir. Âdeta bir çimento gibi milletimizi bir arada tutan, savunan, yaşatan, büyüten Ahiler, kendi içlerinde de sıkı bir mesleki ve ahlaki disiplin oluşturmuşlardır. Buradan bir kez daha ifade etmeliyim ki Türk esnaf ve sanatkâr camiasının emrindeyim. Dilimin döndüğü kadar, gücümün yettiği kadar, hem esnafımıza hizmet edeceğim. Bana oy veren, vermeyen herkes benim esnafımdır, başımın üzerinde yeri vardır” dedi.

“Esnaf ve Sanatkar Odası Olarak Bu Zor Günlerde Esnafımızın Yanında Olduk”

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil; “Pandemi süreciyle birlikte esnaflarımız zor bir süreçten geçti. Ne yazık ki esnafımız kredileri ödeyemez duruma geldi.B u nedenle sizlerin sesi olarak Hükümetimize,Bakanlığımıza ve hatta muhalefet partilerimize de sesleniyoruz, kredileri ödeyemeyen esnafımızın borçları yeniden yapılandırılsın. Elbette buda yetmez. Biz esnafımızın dik durması için 50.000 tl faizsiz, ipoteksiz kredi imkanı talebimiz var. Kira stopajlarıyla ilgilide düzenleme talebimizi yine buradan iletiyorum” şeklinde konuştu.

Başkan ve Yönetim listesi oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından yönetim kurulu üyeleri Basın önünde objektiflere birlikte poz verdiler. Genel kurula izleyici olarak katılan Ümraniye Muharip Gaziler Derneği Başkanı ve Gaziler Mehter Marşı eşliğinde günün anısına Başkan Özdil’e bir hediye verdi. Başkan Mehmet Özdil’de şehitlerimizin şahitleri gazilerimiz. Onlar bizim baş tacımız diyerek kendisine verilecek olan hediyeyi Gaziler Dernek Başkanının elini öperek aldı.

Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Olağan Genel kuruluna çok sayıda STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Ümraniye Belediyesi Meclis üyeleri, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım katıldı. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım genel kurul ile ilgili kongre hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2022, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER