banner22

Ümraniye Genelinde yoğun Denetimler Sürüyor

Koronavirüs ( Covid-19 ) tedbirleri kapsamında Ümraniye genelinde yoğun denetim gerçekleştirildi.

Ümraniye Genelinde yoğun Denetimler Sürüyor


İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda, Koronavirüs ( Covid-19 )Tedbirleri Kapsamında Türkiye geneli tüm il ve ilçelerle birlikte eş zamanlı olarak Ümraniye genelinde de geniş kapsamlı denetimler devam ediyor.

Her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşturulan 25 farklı denetim ekibi ve 80 personel ile gerçekleştirilen denetimlerde; maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları ekipler tarafından kontrol edildi.


“Sağlık için hepimiz için" sloganıyla gerçekleştirilen denetimlerde; Kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıdığını belirten Kaymakam Cengiz Ünsal “Tüm Türkiye’de olduğu gibi bugün Ümraniye’de de eş zamanlı olarak denetimlerin dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Esnaf ve vatandaşlarımızın duyarlılığını artırmak için tüm ekiplerimizle birlikte bütün iş kollarında faaliyet gösteren işyerlerinin tamamının denetimini yapıyoruz. Denetimler sırasında güzel örnekleri de görüyoruz. Bugün İkbal Caddesi'ndeki işyerlerini denetleyerek, vatandaşlarımızın ve esnafın maske,sosyal mesafe ve temizlik kurallarına riayet ettiğini memnuniyetle gördük. Bu denetimlerle amacımız, esnaf ve vatandaşlarımızın farkındalığını artırmak ve son zamanlarda artan vaka sayılarına dikkat çekmektir. Onun için Ümraniyeli hemşehrilerimizden ricam kendilerinin, sevdiklerinin ve toplumun sağlığı için temizlik, maske, sosyal mesafe kurallarına mutlaka riayet etmeleridir.Sadece denetim birimlerimizin yapacağı denetimlerle bu sorunun üstesinden gelemeyiz, hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Bu mücadeleyi bir bütün olarak hep birlikte verdiğimizde bir sonuç alabiliriz” dedi.



Yapılan denetimlere Kaymakam Cengiz Ünsal, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, Kurum Müdürleri ve ilgili Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları da katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER