Ümraniye Kızılay Şubesinden Kan Bağışı Seferberliği

Dünyada ve Türkiye’de afet anında vatandaşların yardımına koşan Kızılay sürdürüğü kan bağışı kampanyasına destek sürüyor.

Ümraniye Kızılay Şubesinden Kan Bağışı Seferberliği

Kan bağışı seferbeliğine Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can,Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, İlçe Şube Temsilcisi Av. Cemali Ergül, Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, Kadir Gurbetçi, ilçe yöneticileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. 

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can’dan Gazetemize Özel Açıklamalar

Genel Sekreter Hüseyin Can; “Kızılay gerek ülkemizde, gerek dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyaç sahiplerine ve mazlumlara yardımcı olan çok köklü ve güçlü bir kurumdur. Savaş ve doğal afetler sonrasında, dünyanın en uzak yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine bile karşılık beklemeksizin bütün insani ihtiyaçlarını karşılayarak şefkat elini uzatan Türk Kızılay’ı çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.”

Can konuşmasında, “Türk Kızılayı darda kalanın yanında olan bir kurumdur. Dünyanın neresinde dara düşmüş, mağdur ve mazlum varsa oraya el uzatan bir kurumdur. Türk Kızılay sadece kan ihtiyacını karşılamıyor, kimin nerede bir ihtiyacı varsa el uzatıyor. Türk Kızılayı kan ihtiyacı olanlarla birlikte fakir fukaranın da yanında olan bir kurum. Bugün dünyanın neresinde bir acil çağrı duysa elini uzatan Türk Kızılay’ı ülkemizin dünyadaki yüz akıdır. Kan vererek, mağdur ve mazlumların yardımına koşan Kızılay'ımızın yanında olmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ümraniye Şube Başkanı Av. Cemali Ergül; “Kış koşulları, Türkiye'nin ihtiyacı olan kanın tamamını karşılamak için binlerce personeliyle hizmet veren bir kuruluşuz. Kan bağışı kampanyamıza Ümraniyeli vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, yapılan kan bağışlarının önemine vurgu yaparak herkesi kan bağışı yapmaya davet etti.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu konuşmasında Türk Kızılayı’nın önemine değinerek "Sağlıklı iken kan bağışına destek olalım, yarın bizim de ihtiyacımız olabilir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2021, 00:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER