banner32

Ümraniye’de Gazi Haftası ve Ahi Kutlamaları İcra Edildi

Gazi Derneği Başkanlığı ve Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığının birlikte düzenlediği Gazi Haftası ve AHİ kutlamaları Ümraniye Santral Meydanında gerçekleşti.

Ümraniye’de Gazi Haftası ve Ahi Kutlamaları  İcra Edildi

Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Özdil; “ahirete intikal edenlerimizin hayrına gün boyu lokma ikramımızı gerçekleştirdik. Esnafımız toplumumuzun bel kemiğini oluşturur. Alın teri ile kazancı ile ortaya koyduğu değerler ile toplumun mayasını oluşturur. Öte yandan Ahilik Kültürü günümüzün modern şartlarına göre modernize etmek bizim görevimiz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Esnaf ve sanatkârı olmayan bir milletin baki olması mümkün değildir.’ Yani sanatkâra verilen önemi çok iyi bilmemiz gerek. Sözlerimi Ahi Evran’ın bir veciz sözü ile tamamlıyorum, ‘Kuvvetli iken affetmesini, hiddetli iken yumuşak olmasını bil.’ Diyerek hepinizi selamlıyorum.”

Özdil; “Anadolu, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin destansı mücadeleleri sayesinde bizlere vatan kılınmıştır. Bugün üzerinde yaşadığımız bu topraklar da vatan, millet ve bayrak sevdasıyla hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, korkusuzca şehitlik ve gazilik mertebelerine erişen büyük kahramanlarımızın bizlere en kıymetli armağanı ve emanetidir. Şehitlik ve gazilik makamları da bu emanetlerin en büyük simgesidir. Büyük bir şeref, onur ve haysiyet timsali şehitlerimizi hayırla yad etmek, gazilerimize sahip çıkmak ise bizler için büyük bir sorumluluk ve görevdir. Zira eğer bugün şehit ve gazi kanıyla sulanmış Anadolu’nun her bir karış toprağına huzurla, güvenle basabiliyorsak bunu isimsiz binlerce kahramanlarımıza borçluyuz.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER